.

.

1PCS Големина 357590 3.7 V 4000mah Литиум полимер Батерија со Заштита на Одборот За PDA Таблет Компјутерите Дигитални Производи 357390

1PCS Големина 357590 3.7 V 4000mah Литиум полимер Батерија со Заштита на Одборот За PDA Таблет Компјутерите Дигитални Производи

DEN 599.04
DEN 420.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка

Објектот спецификите Број на Модел : 357590 Бренд Име : SD Тип : Li-полимер Номиналниот Капацитет : 400 0mah Големина : 35 *75*90mm (with PCM) Номинален Напон : 3.7 v
Спецификација :
Нема.
Објектот
Спецификации
1
Полу-готови ќелија
357590
2
Полнење напон
4.2 V
3
Номиналниот напон
3.7 V
4
Номиналниот капацитет
4000m Ah 0.2 C Празнење
5
Тековната задолжен
Стандард Полнење : : 0.2 C
Брзо полнење : 1.0 C
6
Стандарден метод Полнење
0.2 C CC ( константна струја ) бесплатно да се 4.2 V,тогаш CV(константен напон 4.2 V)полнење до полнење тековната одбие да ≤0.02 C
7
Време на полнење
Стандард Полнење : 5.0 часа (Уп.)
Брзо полнење : 2.0 часа (Уп.)
8
Температурата на работа
Полнење : 0 ~ 45
Празнење : -20 ~ 55
9
Max. полнење напон
4.30 V
10
Max. тековната задолжен
1 C
11
Макс испуштање струја
1 C
13
Тежина (g)
4.0 g
Предност :
1, Висока густина на енергија
2,Висока работен напон за еден батеријата клетки
3, Загадување-бесплатно
4, Долг циклус живот
5,Без меморија ефект
6, Капацитет, отпор, Напон, платформа време конзистентност е добро
7, Со кратки-коло производство функција, безбеден и сигурен
8, Добра конзистентност, низок само празнење
9,мала тежина, мали и прилагодена големина
10,Широк апликација за електроника и индустрија
Литиум батерија набавки информации :
1,стокови цена е привремено цена,за повикување само.точната цена во зависност од моделот, количина,или други услови може да биде.
2,сликата Ја покажува производот е конвенционален тип на батерија која направени од страна на нашата фабрика,специфични модели може да бидат дизајнирани и направени од страна на нашата фабрика според вашите барања.
3,Сина Taiyang исто така, може да се прилагодите на примерок,се направи инструментално според вашите барања или како што примерокот ќе снабдување.
4,Сина Taiyang да додадете на управување со проектен циклус (Над задолжен заштита,во Текот на испуштање на заштита,во Текот тековната заштита,Краток заштита),додадете жица или конектор според вас барања.
5,Батерија, големина на пакување може да се прилагоди според клиентите барања.
6,дебелината на може да се прилагоди додека должината и ширината на батеријата остануваат исти.
Апликации :
1.DVD, PDA ,GPS,Преносни,мобилен телефон, лаптоп,
2.слушалка, bluetooth уреди, MP3, MP4,
3.R/C играчки, моќ-управувано алатки & играчка,
4.видео камера, дигитална камера, главата во собата стерео,
5.корисна терминал, мини диск плеер, и др.
Карактеристики
1.100% Сосема Нов батеријата
2 .Високо квалитетни и издржливи
3.Обезбедува одлични континуирано извори на енергија на вашиот уред 4.Висока густина на енергија, долг живот батерија 5.Оваа батерија е екстра долг живот за сите вашата батерија напојува уреди
Превозот услови
* 2-100pcsПревозот со шведските пакети,за 45-55 дена пристигнување.
*Над 100pcs-Превозот од UPS-от или Fedex,за 7 дена arrivlal.
Начин на плаќање
Услуга по
*Забелешки : Нема појава нула и без вештачки штета.
*Шест месеци гаранција за гаранција.
*Забелешки : Не-човек-направени штета за слободни трошоците за суровини и вештачко одржување.
Зошто да изберете нас
1.Ние сме фабрика и трговското друштво од 2003 година, 12 години искуство и професионален.
2.Топла продажба ширум светот,многу клиенти prefect предмети одлични перформанси.
3.3 продажни тимови и 5 КК и по-сервис тимови.Најдобри за Вас.
4.Одличен квалитет,конкурентни цени.
5.Изберете нас, бидејќи на вашата мудрост.

Кон својствата

Бренд Име:
Литар енергија на батеријата
Големина:
Prismatic
Тип:
Li-полимер
Број На Модел На:
357590
Номиналниот Капацитет:
3001-3500mAh
Поставете Тип:
Само Батерии
Замена На Батеријата:
Yes
Пакет:
Пакет 1
Батеријата Број:
1
Услуга:
Услуга
Батеријата Својства:
оригиналниот
Тип:
Li-полимер
is_customized:
Yes
Номиналниот Капацитет:
xx
Замена На Батеријата:
Yes

Најдобри предлози во категоријата