.

.

Зомби ноќта на вештерките креативни чоколадо мувла торта мраз решетки мувла зомби ковчег гроб скелет силиконски калап мачка ноќта на Вештерките мувла

Зомби ноќта на вештерките креативни чоколадо мувла торта мраз решетки мувла зомби ковчег гроб скелет силиконски калап мачка

DEN 1386.24
Залиха
Достапно за вашата нарачка

Професионална и обновливи производ, лесно за чување и транспорт 5.контрола на квалитет и време на испорака е строго контролирани
5.
Зомби ноќта на вештерките креативни чоколадо мувла торта мраз решетки мувла зомби ковчег гроб скелет силиконски калап мачка ноќта на Вештерките мувла Опис Item Име ноќта на Вештерките мувла Материјал 100% храна одделение силиконски Бренд Име LXYY големина/cm 8.
Нашите услуги
Со нашиот принцип на "квалитет и заедничка корист, клиентите прво", искрено очекуваме да соработува со пријатели од целиот свет за развој во иднина.
Служба : Ние обезбеди консултантски услуги за силиконска гума дел технички информации, како и ефикасна по продажба на одговори за да се намали одлагање или отпад за вашата инвестиција во проект создавање и производство. Поп украсениот фондан или заболување на паста од страна нежно го држи мувла со палците на врвот и прстите на дното на мувла и flexing тоа надвор и нагоре. Мувлата е мек и флексибилен, што го прави лесно да се пополни со фондан или заболување на паста и отстрани украсениот парчиња.Вистински производителот, завршен печење алатки catagory
2. Лесно да се мијат и се справи со 4.
Цена : врз Основа на нашето искуство во производство постапка и добро дизајниран производство распоред,можеме да ги намали трошоците за производство и да се зголеми конкурентноста. Температурата опсег : -40 F на +446 F (-40°C до +260°C) 3. Карактеристики На Производот 1.
предност
1.еден-стоп услуга извори
4.
Квалитет : Сите производи се во согласност со безбедност на храна меѓународните правила.
Материјал : Силикон
Нега : Топ-управување со машина за миење садови безбедно или се мијат со сапун и вода и да се исуши (ако сушен со крпа, мувлата ќе ги собереш lint од крпа)
Производ на кина
За да го користите, мачкам мала количина на фондан или заболување на паста додека не се изедначи, прашина со cornstarch, потоа притиснете го во калап (не прашина на мувла себе, бидејќи тоа ќе резултира со загуба на детали). За длабоко или високо-детален габи, место на пополнети мувла во фрижидер или замрзнувач за 15 - 30 минути за да се овозможи на фондан или заболување на паста за да го поставите фирма и да се направи лесно де-калапи
Answer : ___________________________ NOTE : Шуплина димензии (каде што е наведено) се приближуваме и генерално се однесува за димензии на празнина отворање; на производ добиен од мувла може да биде помал или поголем од димензиите, истакна, во зависност од формата и стилот на празнина
Нашата мисија е фокусирана на Квалитетот, Услугата и Цена
Нашата компанија е комбинација на производство и трговија со 2 години работно искуство во производство.6 CM*68 CM*1 CM тежина/g 525g Место на Потекло Пекинг, кина Сертификат LFGB/ФДУ/CE/ЕУ/SGS Употреба може да се користи за да се направи fandont торта декорација, ледени скулптури, заболување на паста, сапун, овошје желе, шеќер, и 3 D чоколадо.се наоѓа во главниот град на кина, Пекинг, со совршен објекти. Безопасни, nontoxic и висок квалитет на храна одделение силиконски материјал 2. Ние ви посакам добредојде да patronize нас и да се направи бизнис преговори со нас. По unmoulding, прашина со сјај или бисер прашина или боја како што сакате.професионален дизајн и продажба тим
3. RHOS , Американската ФДА, Германија LFGB. Сите видови на новина дизајни клиенти дизајни се weclome боја било која боја ви се допаѓа Пакување Polybag пакување е на располагање Пакување како клиент барање Порта Тијанџин Плаќање T/T, Western union, Paypal примерок цел прифатливо време на испорака од 3-7 дена или во зависност од cutomers' цел количина
Опис На Производот
На оваа високо-квалитетни силиконски калап ви овозможува лесно да креирате совршен бебе предмети за украсување на вашите торти.

Кон својствата

Тип:
Торта Алатки
Бренд Име:
LX мувла
сертификација:
ЕЕЗ,CE / ЕУ,SGS,CIQ,LFGB,ОД FDA
Непристојни Слика:
No
Број На Модел На:
LX-Y0177
Функција:
Порибено,Еко-Пријателски
Материјал:
Силикони
Сексуално Сугестивна:
No
Торта Алатки Тип:
Габи,
Материјал:
100%храна одделение силиконски
логото:
кориснички
боја:
pantone или како клиентите бара
Пакет:
OPP вреќа и картон
Употреба:
калап за правење на сапун, свеќа, торта декорација, бонбони
Силика гел квалитет:
и од страна на FDA и SGS сертификација
Функција:
Еко-Пријателски, Порибено
Алатки тип:
Габи,
Потекло:
Пекинг (Кина)

Најдобри предлози во категоријата