.

.

Преносни Професионални Метал Глас Засилувач за Учител Megaphone Звучникот Бустер Засилувач Звучник со FM Радиото

Преносни Професионални Метал Глас Засилувач за Учител Megaphone Звучникот Бустер Засилувач Звучник со FM Радиото

DEN 3290.88
DEN 2238.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка

Карактеристики на производот : 9 V Повеќе Моќни Легури Структура Професионални Глас Засилувач Говорник,повеќето највисок квалитет технологија поддршка. Англиски верзија свила екран (англиски печатење на домување), лесно за ракување со Едно копче за снимање и бришење. Живеат глас навремено работење,да ви помогне повеќе надвор. Multifunctions : микрофон за засилување на звукот, снимката, звучници, FM радио, USB ТФ-картичка Музичкиот плеер Главно на Звукот во Слушалката+МИКРОФОН Јачина на Глас Одделно Независна Контрола, лесно да се оперативни Изградена-во двојно Полнење 2*2200m Ah,4400hma Литиум-јонска батерија се изгради во,4-6 часа континуирана работа Апликација полиња : Стручна Настава, говор, туристички водич, вежбање тренер,Воз презентација, промоција, музика и отворено активност итн.
Производ Параметри :
Бренд NEWGOOD Модел N370 Материјал, ABS пластика Димензија 132*92*40mm Нето тежина 300g Полначот DC 9 V / 500m A FM радио фреквенција 87-108 MHz Излез wattage 45 W Говорникот отпорност 4 Ohm Говорникот големина од 3,5 инчен Фреквенција одговор 100 Hz-13,000 Hz Музичка поддршка за MP3,WAV,WMA Батеријата 7.4 V / 2200m Ah*2 SNR 80d B
Она што е во пакет : N370 Жичен МИКРОФОН = 1 x N370 глас засилувач + 1 x полначот + 1 x жичен микрофон + 1 x корселе појас + 1 x прирачник + 1 х 3.5 mm аудио кабел (дарот) + 1 x Phone држач (дарот) N570 UHF МИКРОФОН = 1 x N570 глас засилувач + 1 x полначот + 1 x жичен микрофон + 1 x корселе појас + 1 х 3.5 mm аудио кабел + 1 x упатство

Кон својствата

Извор На Енергија:
ВАШИНГТОН,Батерија
Канали:
1
екран:
Yes
Кабинетот Материјал:
Метал
PMPO:
45w
Излезна Моќност:
35W
комуникација:
ПОМОШЕН,USB
Батеријата:
Yes
Фреквентен Опсег:
100Hz-20KHz
Поддршка СТАН:
No
Звучник Тип:
Преносни
Поддршка За Мемориска Картичка:
Yes
екран:
Yes
Репродукција Функција:
Други,Никој,MP3,Радио
Интелигентни Личен Асистент:
Никој
Водоотпорен:
No
Вграден Микрофон:
Yes
Број на Звучникот за Куќиште:
1
Поддршка Apt-x:
No
Далечинска Контрола:
No
Функција:
Никој
Аудио Crossover:
Полн Опсег
Број На Модел На:
N370
Материјал:
Алуминиум
Бренд Име:
NEWGOOD
боја:
СОЈУЗНИК + Црна
радио:
FM
Употреба:
Професор Училиште Професор Настава,Турнеја Водителка,На Состанокот Презентација
usb поддршка:
Yes
ТФ-Картичка Поддршка:
Макс 16GB
помошен во:
3.5 mm
Микрофон поддршка:
Wired,FM/UHF/2.4 G Безжична/Слушалки/Clipper МИКРОФОН
екран:
Yes
Посебна Карактеристика:
Мини, Безжични, Преносни
Говорникот Класификација:
Звучникот,Megaphone

Најдобри предлози во категоријата