.

.

2017 Најновите Мини Автомобили DVR Камера за видео камера Цртичка Cam 1080P Full HD Видео Registrator G-сензор

2017 Најновите Мини Автомобили DVR Камера за видео камера Цртичка Cam 1080P Full HD Видео Registrator G-сензор

DEN 1056.00
DEN 950.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка


-26.10 /торба
Новиот Автомобил DVR има dual-леќа : вградената камера може да redord сите нешто во предниот дел на вашиот автомобил, со 170 степен ултра широк агол и може да снима 1920x1080 P видео; separte камера има 5 M долг кабел, можете да поставите било каде на вашиот автомобил, снимање на сите нешто во внатрешноста на автомобилот, можете исто така да поставите separte камера на задниот дел на вашиот автомобил, и евидентирање на други автомобили или работи на позади на вашиот автомобил.
- Dual леќи на камерата може да снима во исто време и на секој 5 Метри, освен најдалеку место во внатрешноста на Автомобилот
- 170 степен ултра широк агол леќа.
- Dual леќа со висок квалитет резолуција.
- HD 1080 P DVR со Лесна јамка Снимање
- Пред објективот : 1920x1080 P
- 3.0' TFT Шарени Следење
- G-сензор функција
- Непрекинат Циклус на снимањето, Нема истекување секунди се појавува
- Х. 264 видео формат
- Откривање Движење
- Лесна looping видео
- Рециклирање Рекорд
- Вклучете додека автомобил дојде на власт, исклучете додека автомобил исклучување
- Итен заклучување на функцијата
High-Definition камера, High-Definition видео, LCD екран 3.0 инчен TFT Леќа Вграден во леќите : 150 степен На+ одделение HD ултра широк агол леќа Надворешни леќа : Ноќно/4 IR Ноќ Визија Поддршка/4 IR Видео Резолуција Вграден во леќите : 1920*1080 P Надворешни леќа : 1280*720 P Видео Формат МОВ, Аудио : AAC G-сензор Поддршка Фото Форматот JPEG Медиуми за Складирање ТФ-картичка, до 32 GB Факултативна Кинески Јазик/англиски/руски/германски/Јапонски/француски/полски/корејски/италијански Интерфејс поддршка за USB /HDMI out TV Излез PAL/NTSC Аудио Вграден микрофон/звучници Моќ Интерфејс 5 V на 300ma Внатрешна Батерија батеријата 300mah

Кон својствата

Sd Мемориска Картичка:
8G, 16G, 32G, Ниту еден
Тип На Објект:
Автомобил DVR
Чипсет Производител:
Allwinner
Интерфејс:
USB2.0,HDMI,Micro SD/ТФ
Видео Формат:
AVI
Видео Кодот:
MJPG
OSD Language:
Шпански,Руски,Италијански,Француски,Јапонски,Германски,Англиски,Португалски,Тајландски
Батеријата:
Вграден-во
Агол На Гледање:
170°
Собранието На Чекање:
Преносни Снимач
Слики Сензор:
1/3Sony Ccd
Број На Леќи:
1
Големина На Дисплеј:
3 инчи
Пиксели:
1200Mega
GPS logger:
Внатрешна
Траење На Батеријата:
Вграден-во
Мемориската Картичка Е Потребно Reding Брзина:
Класа 10
Оригиналниот Пакет:
Yes
Бренд Име:
Авто-Партнер
Екранот Размер:
16
Камерата Резолуција:
1920x1080
Макс Надворешна Меморија:
32g
Рамки Во Секунда:
30
Специјални Функции:
G-сензор
Екран На Допир:
No

Најдобри предлози во категоријата