.

.

Ambarella A7LA50 3 Во 1 GPS за во Автомобил DVR Автомобил Камера Анти Радар Автомобил-Детектор Цртичка Cam Видео Рекордер 1296p Speedcam HD 1080p Strelka

Ambarella A7LA50 3 Во 1 GPS за во Автомобил DVR Автомобил Камера Анти Радар Автомобил-Детектор Цртичка Cam Видео Рекордер 1296p

DEN 7499.52
DEN 5325.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка

Слободен Живот Надградба На Firmware
Секогаш кога ќе купи производ.Покрај тоа,на база на податоци може да биде hysteretic за ажурирање.Тоа ќе ве предупреди кога ќе се вози да помине со што piont. Жал ми е да донесе проблеми.
Пакет
1x Car Камера
1x Car Полнач
1x USB Кабел
1x Stand
1 XManual(руски)
Забелешка languge на предупредување на ѕвонење е во русија.Движење Откривање Кога тоа детектира ДВИЖЕЊЕ (некој во близина на вашиот автомобил или возилото почнува да се движи), уредот автоматски да снимате кратки видео за неколку секунди.City1/City2/Автопат Режими Притиснете Градот копчето им овозможува на корисникот за да го одберете оперативен режим за да се намали зачестеноста на лажни во густо населените урбани области. Тоа, исто така, има WDR супер широк 170° супер широк агол претставува најголем поле на гледање е можно за вас, во вашиот автомобил! Овој широк динамички опсег камерата исто така, ја прилагодува автоматски да се светли и темни области за да се прилагоди и да ги елиминираат претерано изложување и underexposure услови! Совршен за ноќта на времето на возење!
5. се нашата Пролетниот Фестивал Одмор. Кога ќе изберете град на владата, A77 се претвори одредување на осетливост на клучните радар бендови да помогне да се елиминира лажни сигнали. Прирачникот е стара верзија која не е ажурирана, тоа е само за референца.
Драги Ценети Купувачи,
Благодарение толку многу за вашата нарачка! Од 11-ти до 24-ти Февруари.12 Месеци Бесплатна Гаранција
Ќе уживате во една година бесплатна гаранција од цел примена.Јамка за Снимање На цртичка cam евиденција лесна видео клипови автоматски.Ако имате точно база на податоци,вие може да ја обезбеди за нас.Супер HD 1296p Автоматски за време на снимањето пак на автомобилот,одложен исклучување по исклучи. Ние ќе се вратам на работа на 25 Февруари. Можете да поставите цел, нормално, во текот на овие денови. Како да се пријде потенцијална закана, детектор дава инстант коишто се слушаат и визуелна сигнализација. На WDR технологија автоматски ќе се прилагоди на изложеноста на камерата за да создадат избалансиран слики и снимки.POI- Способност за да ја Додадете Вашата Сопствена Точка Ако база на податоци не е во тек во времето,можете да го додадете вашиот освои точка кога ќе се најде на новиот speedcam.Сигнали и Аудио Како да се пријде радар извор, Пасошот ќе ве извести со коишто се слушаат различни алармирање за одредена група на радар како и визуелна сигнализација за сини LED дисплеј.Изградена во Ambarella A7 LA50 D Чипсет+OV4689 Сензор ви обезбедува со највисока резолуција е можно! Max видео HD резолуција 2304x1296 30fps.WDR / Ноќ Визија Широк Динамички Опсег овозможува камерата да врши оптимално на слаба светлина ситуации. 30 Дена Бесплатен Замена
Ако производот проблем, ќе имаат 30 дена да се пријават за бесплатен замена, бидејќи редоследот примени.LDWS ви Благодариме за LDWS функција,тоа ќе ве предупреди кога вашиот автомобил почнат да се движат надвор од неа е нормално лејн.Вкупно Бенд за Заштита на Овој автомобил DVR имаат многу бендови,како што се Х, К Ка,Ласерски и КТ.170° Супер Широк Агол На Цртичка Cam е инсталиран со 2,7" FHD LCD Wide-Screen монитор.Толку многу бендови ќе го заштити вашето возење внимателно.Ние може да го ажурира тоа за вас. Предлагам претвори оваа функција во секојдневна употреба; во спротивно, може да се 't рекорд континуирано. Таа дури и ја елиминира досадни лажни аларми. Глас на алармирање за секој радар и ласерски предупредување исто така, може да биде вклучен или исклучен во детектор е menu (мени). Ние ќе ги ажурира прирачник наскоро.

Кон својствата

Sd Мемориска Картичка:
Додадете 64G ТФ-Картичка, Додадете 16G ТФ-Картичка, Додадете 32G ТФ-Картичка, Никој ТФ-Картичка
Бренд Име:
Ruccess
Рамки Во Секунда:
30
Чипсет Производител:
Ambarella
Собранието На Чекање:
Преносни Снимач
Батеријата:
Вграден-во
Интерфејс:
USB2.0,HDMI,Micro SD/ТФ
GPS logger:
Внатрешна
OSD Language:
Руски,Русија,Англиски
Големина На Дисплеј:
2.7
Пиксели:
300Mega
Слики Сензор:
OV4689
Број На Леќи:
1
Макс Надворешна Меморија:
64g
Специјални Функции:
Микрофон,Led Дисплеј,Движење Откривање,Анти-Вибрации,Bult во GPS,Широк Динамички Опсег,Време и Датум Екран,GPS Tracker,Overspeed се Потсетат,Автоматски Баланс на Белата боја,Циклус на Снимањето,G-sensor,Цикличното Снимањето,Ноќ Визија,Радар Детектор
Видео Формат:
MPEG-4
Видео Кодот:
H. 264
Камерата Резолуција:
1920x1080
Агол На Гледање:
170°
Мемориската Картичка Е Потребно Reding Брзина:
Класа 10
Екранот Размер:
16
Екран На Допир:
No
Оригиналниот Пакет:
Yes
Траење На Батеријата:
Само за кратко време снимање и заштита на датотеки
Тип На Објект:
Автомобил DVR
Чипсет на ПРОЦЕСОРОТ:
Ambarella A7LA50D
Слики Сензор:
OmniVision OV4689 4Mp 1/3
Резолуција На Видео:
Супер HD 1296p 30fps
Speedcam:
Поддршка (на руски)
Радар На Чекање:
Автопат / City1 / City2
Радар Бендови:
X/К/Ка/Ла/СТ
Паркинг Следење:
Поддршка
радар детектор:
Поддршка
POI( Способност да Додадете Свој Точка ):
Поддршка
Автомобил DVR:
DashCam

Најдобри предлози во категоријата