.

.

За Lexus ES300 Тојота Windom 1992 1993 1994 1995 1996 Одлична Ултра светла осветлување CCFL Ангел Очи комплет Ореол Прстен

За Lexus ES300 Тојота Windom 1992 1993 1994 1995 1996 Одлична Ултра светла осветлување CCFL Ангел Очи комплет Ореол Прстен

DEN 1280.64
Залиха
Достапно за вашата нарачка


За Lexus ES300 Тојота Windom 1992 1993 1994 1995 1996 Одлична Ултра светла осветлување CCFL Ангел Очи комплет Ореол Прстен Нови светла за фарови, " Ангелски Очи ",кои ќе бидат видливи дури и кога ксенон. Температурата на светлосниот флукс 7000 да се обезбеди светла за осветлување и око-фаќање на изгледот на вашиот автомобил. Опис : - Супер светло CCFL осветлување lights "Ангелски Очи" - Светла Бела Светлина, со температура од 7000 К сјај - Ултра светла бела светлина (видлив дури и кога xenon) - Ние препорачуваме професионална инсталација Спецификација : - Ниска потрошувачка - Шок-отпорни куќиште - Инстант на светилки, дури и на многу високи температури - ВАЖНО! Отпорни на топлина - Светла бела светлина емисија на 7000 К Предност на CCFL Ангел очи ореол : 1.Чашата е од NEG. 2.На electrode е од TOSIBA. 3.На hydrargyrum е од Италија МОРИЊАТА. 4.Висок светлост и високо боја рендерирање. 5.Долг живот. 6.Еколошки со користење на Pb слободни стакло,Pb слободни лемење и со намалување на прекумерната жива содржина. 7.Заштеда на енергија и ниска светилка температура, со донесување на нов тип elecrtode. Предност на CCFL Ангел очи Инверторот : 1.Бидејќи тие се користи напредни излез тековната contort, флуктуации во влезниот напон, оптоварување , и дистрибуирани capacitance имаат практично нема ефект на светлината. 2.Поради вграден во PWM коло(пулс ширина модулација коло),затемнување опсег е поширока од порано тип на производи. 3.Излез отворен и краток спој услови резултира со штета , или други тешкотии. 4.Вграден-во осигурач обезбедува висок степен на безбедност. 5.За да се избегне претераното пука и inrush тековните проблеми , дизајнот на нашите инверторот има мека-startup. Прозрачна инверторот се наоѓа надвор, за разлика од другите поевтини модели, каде инверторот се наоѓа во внатрешноста на фарови, што предиспонира да се повеќе сериозни оштетувања од топлина. Возилото Апликација За Lexus ES300 Тојота Windom 1992 1993 1994 1995 1996 Пакет Содржина : 4 парчиња CCFL Прстени 2 парчиња Инвертери двојно страна налепница 1 x боја кутија 1 x Детални инструкции за Инсталација Фото Галерија(Вид на снимање) : Осветлување ефект : Geerge ccfl ангел очи, некои Инсталација случај :

Кон својствата

Објектот Тежина:
0.3kg
Име На Модел:
За Lexus ES300 Тојота Windom 1992 1993 1994 1995 1996
Објектот Дијаметар:
00inch
ES300-Година:
1994,1993,1995,1992,1996
Бренд Име:
geerge
За Возило Брендови/Модел:
Lexus
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CE
Тип На Објект:
Ден Светлина
Lexus Модел:
es300
Материјал Тип:
PC+CCFL ангел очи прстени
Специјални Функции:
Осветлување и декорација
Извор На Светлина:
CCFL прстен осветлување
Лумен Напон:
700 ± 5% Vrms
Фреквенција:
40 ± 5%
Waltage:
3.5 ±10%W
живот време:
повеќе од 15,000 часа
Леќа:
Вклучени
Напон:
12.6-13.8V
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CE

Најдобри предлози во категоријата