.

.

2 ПАРЧИЊА D2S 4300K 6000K 8000K Автомобил Ксенон Фарови КРИЕШЕ Крушка Светилка за BMW E63 E65 E46 E60 E85 E53 ФОЛКСВАГЕН Голф 4 IV

2 ПАРЧИЊА D2S 4300K 6000K 8000K Автомобил Ксенон Фарови КРИЕШЕ Крушка Светилка за BMW E63 E65 E46 E60 E85 E53 ФОЛКСВАГЕН Голф

DEN 1241.76
DEN 1056.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка


2 ПАРЧИЊА D2 S 4300 K 6000 K 8000 K Автомобил Ксенон Фарови КРИЕШЕ Крушка Светилка за BMW E63 E65 E46 E60 E85 E53 "ФОЛКСВАГЕН" Голф 4 IV
Спецификација на производот : (1)Тип : D2 S (2)Материјал : УВ-НАМАЛУВАЊЕ на кварц стакло за светла заштита! (3)Излезна моќност во стабилна држава : 35 W±3 W. (4)Долг живот : во текот 3,200 часот. (5)Работни лумен : 3,000±200 LM. (6)Боја температура : 6000 K (7)Работна температура : -40 на 105°c (8)Ниска потрошувачка на енергија. Answer : ___________________________ Note : 1. Ве молиме бидете сигурни дека специфичен тип на сијалица пред ставање цел 2. Ако светилки се потчукнување и го исклучи веднаш по инсталацијата, тоа не е светилки' проблем. Треба да ги проверите баласт и струја. Нашите светилки треба 35 W A/C баласт и најмалку 30 A струја. Понекогаш, ќе треба да купите реле темперамент и промена на осигурувачот да се обезбеди доволно струја за возвишеното. Пакетот вклучува : 2 x D2 S за HID Xenon Светлина(1 ПАР )

Кон својствата

Емитуваат Боја:
D2S 4300K, D2S 6000K, D2S 8000K
Тип На Објект:
Извори На Светло
Тип На Сијалица:
H1,H7,880/881,H8/H9/H11,H4,9005/HB3/H10,H3,9006/HB4
Wattage:
35W
Автомобил Марка:
за BMW
Бренд Име:
BINGWFPT
Автомобил модел:
Повеќето Автомобили
Температура На Боја:
6000K
Ксенон Светлина Тип:
Еден Xenon Светлина
Напон:
12V
Извор На Светлина:
Ксенон
Ксенон Светлина Модел:
D2S

Најдобри предлози во категоријата