.

.

60 Тројна Ред LED Задното Светло Бар со Килибар се Претвори Сигнал, Црвена Кочница/Трчање, Бела Светла за Рикверц

60 Тројна Ред LED Задното Светло Бар со Килибар се Претвори Сигнал, Црвена Кочница/Трчање, Бела Светла за Рикверц

DEN 2543.52
Залиха
Достапно за вашата нарачка


Шенжен Homeyard Осветлување Co.,Ltd
Мора Да Ги Прочитате Пред Да Нарачате : Испорака : 1. Ако пратка не е доставена на крајот, ве молам, не отворен спор по прв пат.
Напојува од страна на 168 парчиња црвена, 168 парчиња килибар и 168 парчиња бела супер брилијантен LED светла, го прави лесно да се види со другите зад вас, дури и во thickest сообраќај во ден или во текот на ноќта. Ако се размислува за да се остави неутрални или негативни повратни информации, ве молиме обидете се да се комуницира со продавачот прво, продавачот ќе бидат многу среќни да знаете вашиот он-задоволства и ќе се обиде најдобро да се подобри. Го прави секој зад знаеш што е вашиот следен чекор јасно СВЕТЛА - Трокреветна ред со 504pcs 2835 SMD led чипови дава од супер светол зрак. Па ве молиме да се зборува на продавачот прво, да не се отвори спорот прво многу благодарност. Некои пратки може да се водат за исчезнати, ова е нормално. Како продавачот ќе бидат одговорни и спремни да се справат со прашањата за клиентите. Продавачот ќе се направи својата најдобра да ги задоволи клиентите, така позитивни повратни информации од страна на купувачот ќе бидат високо ценети од страна на продавачот. Ако вашиот купувачот за заштита на време е за да се заврши, но вашиот парцела не е доставен уште, ве молиме да го извести продавачот за да се прошири на вашиот заштита на време, инаку заштита на времето нема да се продолжи автоматски. Во некои случаи, објектите би можеле да бидат изгубени или оштетени или погрешно испратена, ве молиме да не се отвори спор во прв пат.60" Тројна Ред LED Задното Светло Бар со Килибар се Претвори Сигнал, Црвена Кочница/Трчање, Бела Светла за Рикверц
Опис ЦЕЛОСНА ФУНКЦИИ - Ова тројно ред задното светло карактеристики целосна функции на кочница, пак сигнал, водење и обратна светлина. Ве молиме да го извести продавачот и продавачот ќе биде среќен за да ја новата парцела. Додава на безбедноста и јасна видливост за да ги предупреди другите зад вас ПРЕМИУМ КВАЛИТЕТ - Донесува целосно затворена силикони домување со IP67 водоотпорен стапка, работи добро, без оглед во врнежлив или снежните денови. Црвено Светло за кочница или извршување на светла; Жолто светло за лево или десно за возврат сигнали; Бела светлина, за обратна светлина. Спорот : 1. Сепак, пред да се бара враќање на пари, ве молиме обидете се да се комуницира со продавачот прво, за наплата може да биде последно решение. Продавачот ќе се направи својата најдобра да ги задоволи клиентите, доколку клиентите не се задоволни со производи или услуги и инсистираат да побара враќање на средствата под разумни барања, продавачот ќе ги исполни барањата. Повратни информации : 1. Со регистрација на осигурувачот за краток спој заштита, тешки и супер издржлив БРЗА ИНСТАЛАЦИЈА - Не треба да се вежба за инсталација. Враќање : 1. Се препорачува да се направи секоја ваша единствена цел износ >7 бидејќи за цел износ 3. Добро проводници стандард 4-pin рамен приклучок и самолепливи вистински 3 M лента, лесно може да се залепи на било каква мазна површина, едноставен за инсталација, без завртки потребна УНИВЕРЗАЛНА FITMENT - Ова флексибилни светлина лента карактеристики 60 инчи долго, управувана во ВАШИНГТОН 12-16 V широк напон, совршен за повеќето Пикап Камиони, Приколки, Автомобили, ЏИП, RV, ВАН, итн
Спецификации :
Станот 4 Pin Конектор жици дијаграм за референца :
Браун Жица : Земјата
Бела Жица : Работи Светлина
Жолта Жица : Лево Свртување Сигнал & Кочница Светлина
Зелена Жица : Право Се Претвори Сигнал & Кочница Светлина
Црвено Жица : Обратна Светлина
Пакет Се Вклучени :
1 x Три-ред ПРЕДВОДЕНА од задната врата Светлина
1 x Резервни Монтажа Завртки Сет
1x Упатство
Ако вашиот купи LED Задното светло Бар со Обратна Светлина Опција да се продолжи со инсталација у пее тече чекори :
Оваа 60" 504pcs 2835 SMD led чипови тројно LED задното осветлување бар е универзален се вклопат за повеќето Пикап Камиони, Приколки, Автомобили, ЏИП, RV, ВАН, итн, така што ќе може да се качи на нив заедно задното како лево/десно се претвори сигнал светла, сопирачките, светлата, обратна светла и водење на светлата.

Кон својствата

За Возило Брендови/Модел:
Hummer
Тип На Објект:
Опашката Светлина Собрание
Специјални Функции:
Кочница
Име На Модел:
HR-CLS2835-504P
Бренд Име:
homeyard
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CE
Објектот Дијаметар:
60inch
Напон:
12V
Материјал Тип:
Водоотпорен шема
Објектот Тежина:
0.3kg
Автомобил Производител:
пикап
боја:
Црвено, Бело, Жолто
Водоотпорен:
IP65
pcb боја:
Црна
Работа Напон:
12V DC
Lumens:
1200lm
Извор На Светлина:
LED
Тип На Објект:
Кочница Светла

Најдобри предлози во категоријата