.

.

24V/55W Xenon Камион Светлата D2S КРИЕШЕ Конверзија xenon Комплет за во Автомобил КРИЕШЕ светлина со Тенок AC баласт За Lorry Пад на Превозот

24V/55W Xenon Камион Светлата D2S КРИЕШЕ Конверзија xenon Комплет за во Автомобил КРИЕШЕ светлина со Тенок AC баласт За Lorry

DEN 1200.00
DEN 960.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка


24 V/55 W Xenon Камион Светлата D2 S КРИЕШЕ Конверзија xenon Комплет за во Автомобил КРИЕШЕ светлина со Тенок AC баласт За Lorry Пад на Превозот
Опис на производот Боја Температура на Располагање : 4300 K 6000 K 8000 K (ве Молиме да ми кажете боја температура треба кога ќе го поставите цел)
Баласт Спецификација :
1.Баласт Тип : Brand new тенок дигитални баласт
2.Влезниот Напон Спектар : 24 V DC
3.Потрошувачка на енергија : 55 W
4.Температурата на работа : -40-+145 целзиусови степени
5.Ударниот Напон : 23000 V (Max.Sart Напон : 23 KV)
6.Очекуваниот животен Век : >3500 часа
7.Треперење Проблем : Не треперење за време на сигурна статус
8.Водоотпорен : Поздравниот Доказ Запечатени
Светилки Спецификација :
1.Влезниот Напон Спектар : 24 V DC
2.Потрошувачка на енергија : 55 W
3.Прозрачна Флукс : 2500-3500 лумен
4.Светилка Фреквенција : 450 Hz
5.Температурата на работа : -20-+75 степени Clesius
6.Ударниот Напон : 23000 V (Max.Sart Напон : 23 KV)
7.Очекуваниот животен Век : >3500 часа
Пакет Се Вклучени :
1.24 V/55 W AC Тенок Баласт * 2
2.24 V/55 W Xenon Сијалица * 2
3.Се Криеше Баласт Заградата * 2
4.Упатството За
Продавачот Гаранција Опис : 1 Година Гаранција за Секој Клиент
Изборен модел : H1 H3 H7 H8 H9 H11 9004 9005 9006 9007 HB3 HB4 880 881 D2 S H4-2

Кон својствата

Емитуваат Боја:
4300K Бела Жолта, 6000K Ладна Бела, 8000K Бела Сина
Тип На Објект:
Извори На Светло
Wattage:
55W
Температура На Боја:
6000K
Автомобил модел:
сите
Бренд Име:
KUNFINE
Извор На Светлина:
Ксенон
Напон:
12V
Ксенон Светлина Тип:
Еден Xenon Светлина
Ксенон Светлина Модел:
D2S
Автомобил Марка:
сите
Wattage:
55W
Автомобил Производител:
Хонда
Леќа:
Не Се Вклучени
Извор На Светлина:
Ксенон
Тип На Сијалица:
D2S
Напон:
24V
Ксенон Светлина Тип:
Еден Xenon Светлина
Автомобил модел:
Универзална

Најдобри предлози во категоријата