.

.

1pc 48W Висока Моќност Dual-Излез Безжичниот Далечински Управувач w/ Двете Флеш Strobe & Солидна Осветлување Карактеристики За Автомобил LED Употреба од страна на iJDMTOY

1pc 48W Висока Моќност Dual-Излез Безжичниот Далечински Управувач w/ Двете Флеш Strobe & Солидна Осветлување Карактеристики

DEN 479.52
DEN 427.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка

Ако LED сијалица не светне по инсталацијата, ве молиме едноставно повторно вметнете ја oppositely (бидејќи LED сијалица има поларитетот како батерија). Ве молиме контактирајте со нас за детали за сите. Ве молиме бидете сигурни дека вашата адреса во ЗАЧУВАМ се компатибилни со вашиот превозот адреса пред да плаќаат.Answer : ___________________________ NOTE : Нашите предмети доаѓаат со мало поле.
Враќање на производ е прифатена предвидени :
1. Ако било која причина непријатно оставајќи ни совршен резултат, ве молиме контактирајте со нас и ние ќе направиме се што е во наша моќ за да се обезбеди успешна трансакција. На оваа аукција карактеристики на еден сет од 12 V висок капацитет две-излез безжичниот далечински управувач сет со солидна осветлување и блескави strobe функција. Сите на нашите LED светилки се наменети за лесен DIY инсталација и директна замена. Овој безжичен далечински управувач модул ќе работат за било LED светилки, LED ленти, LED дневни работи светлина светилки и сите други 12 V автомобилската светилки до 48 W. Овој безжичен далечински управувач модул ќе работат за било LED светилки, LED ленти, LED дневни работи светлина светилки и сите други 12 V автомобилската светилки до 48 W. Ние не ќе биде одговорен за задоцнување при испораката, вклучувајќи ги, но не ограничувајќи се на царинските поштенски проверка, штрајк, виша сила и слично. Ние ќе бидеме секогаш тука за вас. Ние не ќе биде одговорен за какво било побарување на исчезнати предмети и оштетени
2. Состојба : Сосема Нов Оперативен Напон : 12v светла боја : Должина : Дијаметар : Fitment Оваа аукција карактеристики на еден сет од 12 V висок капацитет две-излез безжичниот далечински управувач сет со солидна осветлување и блескави strobe функција.75" (H) Далечински Големина : 2. Откако сте се пријавиле на парцела, тоа значи дека вие немате boubts за производи, како и количината и трансакцијата се смета да биде завршен. Вашиот item(s) ќе биде испратена во рок од 3 работни дена од потврдена исплатата. Ние ќе брод да го ЗАЧУВАМ адреса на само .Ако постои било каква штета, исчезнати предмети или погрешно количина, ве молиме да не го потпише, и барање на поштата или испорака компанија за издавање некои роднина сертификација со цел за надомест на штета. Ве молиме да ни остават 24 бизнис час, за да се одговори на вашата е-пошта на загриженост Уживаат во шопинг со нас. Време на испорака (На превозот време можат да бидат различни, ако се одложи од страна на курир или царина) : Од Воздухопловната Превозот : Генерално, за 7-21 работни дена за САД ,CA, АУ, велика БРИТАНИЈА или од Други Земји и Области.25" (H) Спарени далечински со модул кутија (назначени на радио фрекфенција)
Компатибилни Universal
Повеќе Demostration Слики Забелешка : за да бидете сигурни дека овие светилки ќе одговара или работа, ве молиме двојно проверете Osram Светилки Водени за референтен водич. Карактеристики на Текст : 12 V DC Излез : 12 V DC Два Излези со вкупно wattage до 48 W Дојде со On/Off, Цврсти Бои и Светкави Шема се Менува копчиња Жици Должина : 40 инчи секој Далечински растојание до 100 ft Модул Кутија Големина : 2. Ви благодариме. Исто така, ве молиме контактирајте со нас во врска со проблемот што е можно поскоро.Кога пратката ќе стигне до вас, ве молиме да ги проверите сите делови и стоки количество внатре пред да го потпишете тоа. Ние можеме да брод предмети од Кина Пост & Хонгконг Пост воздухопловната, и следниве изразат испорака метод. Нашата цена не вклучува даноци, ДДВ, или други скриени трошоци. Барање за враќање се поднесува во форма на e-mail на нас во 7days од вас примени на објект, и објектот мора да биде во ORIGIONAL состојба, купувачот мора да го врати објектот користење на поштенски услуги со следење на број, а купувачот е одговорен за враќање превозот надомест.

Кон својствата

Тип На Објект:
Извори На Светло
Извор На Светлина:
LED
Температура На Боја:
6000K
Автомобил Марка:
Универзална
Лер Зрак Тип:
Комбо
Напон:
12V
Led Чип Производител:
Кри
Бренд Име:
iJDM
Автомобил модел:
Универзална
Wattage:
48w
Гаранција:
Yes
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CE
UPC:
не се применува
Производителот Дел Број:
Полна Боја Трепка Предупредување РК Контрола Кутија
Осветленост Дел Број:
За LED Облека Лента Цевка Дење Работи Светилки светилки drl
Другиот Дел Број:
За Автомобил Внатрешни Работи Купола Светилки, Надворешните Акцент Светлина
Напон:
12v
Автомобил Производител:
Audi
За Автомобил Светилка:
Фарови

Најдобри предлози во категоријата