.

.

Safego H4 Bixenon КРИЕШЕ Hi/Lo Светилки AC 35W H4 Bi xenon H4-3 Сијалица Замена за Светлата 4300K 5000K 6000K 8000K Без Баласт

Safego H4 Bixenon КРИЕШЕ Hi/Lo Светилки AC 35W H4 Bi xenon H4-3 Сијалица Замена за Светлата 4300K 5000K 6000K 8000K Без Баласт

DEN 648.00
DEN 544.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка


линкот е само AC 35 W buld H4 bixenon , не вклучуваат баласт, а исто така не се вклучени жица , pls имајте на ум тоа!!!
Внимание ве молам : 4300 K -Топло Бела (ОЕМ Бела) 6000 K -Бела 8000 K -Ладно Бела 10000 K -Кристално сино, Бело со малку сино
Спецификации : Светилки тип : H4-3 H4 HI/НИЗОК H4 H/L потрошувачка на Енергија : 35 W Влезниот напон спектар : DC 9-16 V(DC12 V) Brightness : 3200 Lumens Животен век : 3100+ часа Оперативен температура : -20°C ~ 75°C Светилка Фреквенција : 450 Hz Го КРИЕШЕ светилки ќе одговара токму исто како и вие халоген!
Боја : 4300 K -Топло Бела (ОЕМ 6000 K Белата -Бела 8000 K -Ладно Бела 10000 K -Кристално сино, Бело со малку сино
Боја температура 3000k е златна жолта, најсоодветен за светла за магла. Колку е повисока температурата на повеќе сино е во боја на внатрешноста на пневматикот. Максимална светлина производство е околу 4000k-4500k (ОЕМ колекции се околу 4100k-4300k) температура, па ако ви се случува за максимална осветленост ние препорачуваме 5000k комплет. На повисоко kelvin температура (к) подлабоко сината боја на светлината ќе биде.
Ксенон HID Предности :
1-Поголема Видливост - 3 пати посветла повеќе во согласност осветлување на патот од фабриката халоген светилки, и ја зголемува удобноста & го намалува заморот при возење во текот на ноќта.
2-долг Живот - Дизајниран да трае 50000 часа.
3-Лесна инсталација - Само plug and play, БЕЗ модификација е потребно.
4-Трајни и 100% Водоотпорни - Изградба на работа во сите сезоната
5-Ниска потрошувачка - само консумираат 35 W на електрична енергија, 3 пати поефикасни од традиционалните халоген светилки, 35% помалку потрошувачка на енергија, на тој начин генерира многу помалку топлина за време на работата.
6-Произведува сино-бела светлина, дека е безбеден, бидејќи тоа е поблиску до природна дневна светлина.
Највисок Квалитет на Гаранција со строга Контрола на Квалитет :
Сите производи се проверуваат и тестираат од страна на нашите овластени техничари пред превозот! - 6 часа континуирана работа стареење тест Помина. - Земјотресот доказ способност тест Помина. - ладно, топло подигање тест Помина. - Поларитетот заштита тест Помина. - ЕМС анти-притискање тест Помина. -Сите наши КРИЕШЕ производи се E4 и ISO-9001 : 2000 Одобрени
Производство,warrange : Една Година Производителот Дефект Гаранција на AC hid xenon светилки, 6 месеци на DC hid xenon светла преку нас сите делови се прекине поради производителот' дефект во рамките на гарантниот период ќе бидат заменети веднаш. Каква било измена или оштетување на производот ја уништува warran купувачот е задолжен за маркетинг во и превозот на трошоците од точка(а) вратени.
35 W 12 V 9007 9004 xenon 9007 9004 Bixenon 9007 9004 комплет криеше hi-lo 35 W 6000 K 8000 K BI-XENON 9007 9004 Bi xenon 9007 9004 криеше комплет US$ 36.00 /set
2 парчиња Bi-xenon 9007-3 КРИЕШЕ 35 W 12 V 5000 K 6000 K 8000 K 10000 K 9007-3 Hi-Lo 9007-3 Bi xenon 9007 bixenon светла светла светилки светилки US$ 19.00 /многу
парчиња / многу
9004 9007 xenon 9004 9007 Bixenon 9004 9007 комплет криеше hi-lo 35 W 6000 K 8000 K 5000 K BI-XENON 9004 9007 Bi xenon 9004 9007 криеше комплет US$ 36.00 /set
2 парчиња Bi-xenon H13-3 КРИЕШЕ 35 W 12 V 3000 K 4300 K 5000 K 6000 K 8000 K H13 Hi-Lo H13 Bi xenon H13 bixenon светла светла светилки светилки US$ 19.00 /многу
парчиња / многу
55 W 12 V H4-3 xenon 55 W H4 Bixenon 55 W H4 комплет криеше hi-lo 55 W 6000 K 8000 K 4300 K 5000 K 10000 K 55w BI-XENON H4 Bi xenon H4 криеше комплет US$ 360.00 /многу
групи / многу
автомобил извор на светлина 12v 35w H4 xenon H4-3 H13 H13-2 9004 9004-2 9007 се КРИЕШЕ hi/lo bixenon 4300 K 5000 K 6000 K 8000 K H4 bi xenon комплет US$ 35.00 /set
1set Bi-xenon H4 Bi xenon H4-3 6000 K 8000 K 12000 K H13 9004 9007 Bixenon криеше canbus баласт hid xenon canbus Про canbus криеше комплет US$ 55.00 /set
canbus ксенон hid комплет 12 V 35 W H4-3 H4 xenon Bixenon H4 комплет криеше hi-lo 35 W 6000 K 8000 K 4300 K 5000 K BI-XENON H4 Bi xenon H4 криеше комплет US$ 64.00 /set

Кон својствата

Емитуваат Боја:
5000K, 15000K, 3000K Златни, 4300K Бела Жолта, 6000K Ладна Бела, 8000K Бела Сина
Тип Socket:
H4/9003/HB2 Hi/Lo
Тип На Објект:
Извори На Светло
Бренд Име:
Safego
Автомобил Марка:
Универзална
Wattage:
35W
Ксенон Светлина Модел:
H4H/L
Автомобил модел:
Универзална
Температура На Боја:
3000K-12000K
Напон:
12V
Ксенон Светлина Тип:
Bi-Xenon Светлина
Извор На Светлина:
Ксенон
Тип На Сијалица:
H4
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
Температура На Боја:
3000K,4300K,5000K,6000K,8000K,15000K
Година:
Нови
Тип На Објект:
Фарови

Најдобри предлози во категоријата