.

.

2 парчиња/set Canbus LED Број Табличка Светлина Светилка Грешка Слободен Белата 6000k за Хонда Спогодба Одисеја Акура TSX 01-05

2 парчиња/set Canbus LED Број Табличка Светлина Светилка Грешка Слободен Белата 6000k за Хонда Спогодба Одисеја Акура TSX 01-05

DEN 511.20
Залиха
Достапно за вашата нарачка


Функција :
1. 18# висок квалитет SMD LED
2. Вграден-во Canbus контролер, Нема грешки или предупредување
3. Лесна инсталација, plug and play
4. 4 X посветла од акции светилка
5. Ниска потрошувачка на енергија
6. Fullly ОЕМ приклучок
Се Работи За Хонда
Спогодба 03~ 12
Граѓанскиот 06-12(не одговара DX модел)
Граѓанскиот Седан/hatchback 01-05 (не одговара DX модел)
Граѓанскиот Седан 13-14(не одговара DX модел)
Градот MK4 02-08
Одисеја 99-04
Г-V/Пилот 03-08

Кон својствата

Wattage:
5
Хонда Модел:
Спогодба
Бренд Име:
HAUSNN
Спогодба-Година:
2012,2003,2009,2006,2007,2011,2005,2008,2010,2004
За Возило Брендови/Модел:
Хонда
Објектот Тежина:
0.07
Име На Модел:
LPL-030302
Напон:
12V
Тип На Објект:
Табличка Светла
canbus :
Yes
Извор На Светлина:
LED

Најдобри предлози во категоријата