.

.

Taochis 12V 35W H7 Автомобил HID Xenon Главата Светилки Мотоцикл замена светилка 3000k 4300k 5000k 6000k 8000k супер светло Розова

Taochis 12V 35W H7 Автомобил HID Xenon Главата Светилки Мотоцикл замена светилка 3000k 4300k 5000k 6000k 8000k супер светло

DEN 510.72
DEN 485.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка


100% Премија Оригинални TAOCHIS® 35 W КРИЕШЕ H7 Xenon Singal Зрак Светилки. На светилки се направени од страна на Hangzhou Jingwu Фабрика, Кој е Многу Познат во Кина. TAOCHIS® Сијалица Предност :
1. CE и Ro HS Сертификати Поддршка.
2. Една Година Manufatures Гаранција. (Ние го Прифаќаме Тврди дека Дури и преку е-Маил)
3. Стабилна Светилки Квалитет и Задржи Возачот во Безбедни Услови.
4. Силна Пакување Бидете Сигурни Дека Клиентот Прима Производи Без Да Се Неисправни.
5. Брза Испорака. Сите Светилки Имаат Акции во Нашиот Магацин. Ние Ќе Испраќање на Производите во 48 Часа.
Спецификација :
1) Сијалица Тип : H7
3) Светлосен флукс : 3200lm
4) Висока осветленост : Три пати прозрачна флукс како што на халоген волфрам светилка
5) Долго траење : 3,000 часа
6) Ниска потрошувачка на енергија
7) Замена HID xenon светилки за во автомобил HID xenon конверзија колекции
8) 35 W излезна моќност
9) 100% компатибилен со оригинални халоген систем
Достапни светла Боја температура : 3000 K -Златно Жолта
4300 K -Килибар
5000 K -Топло Бела
6000 K -Ладно Бела
8000 K -Бело-Сина, сина санта мраз
10000 K -Сина
Специјална Боја : Розова 30000 K Пакетот Вклучува
1 Пар 35 W H7 Светилки.
ВНИМАНИЕ : hid xenon светилки треба да се работи со баласт заедно, пакетот не вклучувајќи го ballst (палење block), ако треба да се купување на баласт од нашата продавница, ве молиме кликнете на следниот линк,

Кон својствата

Емитуваат Боја:
10000k сина, 30000k Розова, 3000K Златни, 4300K Бела Жолта, 6000k colde бела, 8000K Бела Сина, 5000k топло бела
Тип Socket:
H7
Тип На Објект:
Извори На Светло
Wattage:
35w
Ксенон Светлина Модел:
H7
Автомобил Марка:
/
Температура На Боја:
3000K
Напон:
12V
Извор На Светлина:
Ксенон
Ксенон Светлина Тип:
Еден Xenon Светлина
Тип На Сијалица:
H7
Автомобил модел:
Универзална
Бренд Име:
TAOCHIS

Најдобри предлози во категоријата