.

.

24V H3 100W авто халоген светилки Автомобил Извор на Светлина паркинг Главата за Магла Бела Светла Светилка со Висока Моќност Супер Светло

24V H3 100W авто халоген светилки Автомобил Извор на Светлина паркинг Главата за Магла Бела Светла Светилка со Висока Моќност

DEN 51.36
DEN 49.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка


24 V H3 100 W авто халоген светилки Автомобил Извор на Светлина паркинг Главата за Магла Бела Светла Светилка со Висока Моќност Супер Светло
Пакетот Вклучува :
1 парче сијалица.

На халоген светилка може да се управува на повисока температура отколку на стандардниот гас-исполнет светилка на слични моќ на работа и живот, за производство на светлина на повисоко прозрачна ефикасност и температура на бојата.
Се користи во речиси било апликација, вклучително и во многу автомобили, брод и уредување светла, и така натаму
Со оглед на природата на предметот се нуди може да се вклопат голем избор на различни функции, ве молиме бидете сигурни дека тоа е правилна примена тип на сијалица.
100% сосема нов, Супер светло .
Сијалица Тип : Халоген Светилка
Светлината боја : Бела
Приклучок Тип : H3
Напон : 24 V
Моќност : 100 W
Температура на бојата : 5000 K
Должина на кабелот за напојување : 80mm
Реалните моќ е малку помал од 100 W Според Принципот на "Заштита на филамент" во целиот Автомобилски светилка Производство
Повеќе Попуст :

Кон својствата

Емитуваат Боја:
Бела
Тип Socket:
H3
Автомобил модел:
сите
Напон:
24V
Извор На Светлина:
халоген
Температура На Боја:
5000K
Wattage:
100W
Тип На Објект:
Извори На Светло
Бренд Име:
S&D

Најдобри предлози во категоријата