.

.

Најновите Elm327 Usb Дијагностички Кабел И Конектори ELM 327 Obd2 Интерфејс Elm327 V1.5 Usb OBDII Автомобил Дијагностички Скенер Алатка

Најновите Elm327 Usb Дијагностички Кабел И Конектори ELM 327 Obd2 Интерфејс Elm327 V1.5 Usb OBDII Автомобил Дијагностички Скенер

DEN 431.52
DEN 371.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка


Elm327 Usb дијагностички кабел И Конектори ELM 327 Интерфејс OBDII Obd2 elm327 usb код читач скенер
ELM327 USB V1.5 Карактеристики :
OBD СКЕНИРАЊЕ е ново развиен безжична скенирање алатка.Тоа ги поддржува сите OBD-II протоколи.
ELM327 USB OBD2 Автоматски Скенер :
SAE J1850 PWM(41.6 Kbaud)
SAE J1850 VPW(10.4 Kbaud)
ISO9141-2(5 baud init,10.4 Kbaud)
ISO14230-4 KWP(5 baud init,10.4 Kbaud)
ISO14230-4 KWP(брзо init,10.4 Kbaud)
ISO15765-4 МОЖЕ да(11bit ID,500 Kbaud)
ISO15765-4 МОЖЕ да(29bit ID,500 Kbaud)
ISO15765-4 МОЖЕ да(11bit ID,250 Kbaud)
ISO15765-4 МОЖЕ да(29bit ID,250 Kbaud)
A. SAE J1939 МОЖЕ да(29bit ID,250*Kbaud)
Б. USER1 МОЖЕ да(11*малку ID,125*Kbaud)
В. USER2 МОЖЕ да(11*малку ID,50*kbaud)
default settings(корисникот прилагодливи)
Работи со сите OBD-II во согласност возила
Безжични (Bluetooth) 5~10 метри
Софтвер вклучени за Дланка, PDA,Мобилен
Софтвер вклучени за Windows PC
Софтвер вклучени за Windows паметен Телефон
ELM327 USB Автомобил дијагностички скенер алатка Функции :
Прочитајте дијагностички проблеми кодови, и генерички и производителот-специфични, и прикажување на нивното значење
(над 3000 генерички код дефиниции во базата на податоци).
Јасно проблеми кодови и исклучување на МИЛИ ("Check Engine" светлина)
Прикажете тековната сензор податоци, вклучувајќи :
Моторот ВРТЕЖИ во минута
Пресметува Оптоварување Вредност
Coolant Температура
Гориво Систем Статус
Брзината На Возилото
Краток Рок Гориво Трим
1 Long Терминот Гориво Трим
Доза Цела Притисок
Времето Однапред
Внесувањето Воздух Температура
Проток На Воздух
Апсолутна Гас Позиција
Кислород сензор напони/поврзан краток рок гориво скратува
Гориво Систем статус
Гориво Притисок
И многу други..
ELM327 USB Адаптер Пакет Листата :
1x ELM327 Главната Единица
1x CD софтвер
Забелешка : Ако CD нечитлива или оштетен,ве молиме контактирајте со нас ви испратиме линк за преземање .Не се отвори расправа, или негативен фидбек. Ви благодариме

Кон својствата

Тип На Објект:
Код Читатели & Алатки За Скенирање
Бренд Име:
ylsfc
Јазик:
Англиски,Руски
Верзија На Софтвер:
најновите elm327 софтвер
Хардвер Верзија:
В1.5
Ажурирање На Софтвер:
No
Специјални Функции:
ELM327 Интерфејс OBDII Obd2
Автомобил Име:
elm327 usb дијагностички кабел
Име:
Elm327 V1.5 usb
Name1:
ELM 327 Интерфејс OBDII Obd2 ,elm327 usb интерфејс
Name2:
Elm327 usb obd2 автомобил дијагностичка алатка
name3:
Elm327 Usb obd2
Функција:
код читач scanTool
Elm327 usb obdii:
Elm327 usb obd 2 адаптер
elm327 usb v1.5 :
автомобил Дијагностички-Алатка

Најдобри предлози во категоријата