.

.

Најновите V1.5 ELM327 USB Obd2 Авто Дијагностички Интерфејс Скенер Elm 327 V 1.5 USB OBDII Автомобил Дијагностички Скенер Алатка OBD-2 адаптер

Најновите V1.5 ELM327 USB Obd2 Авто Дијагностички Интерфејс Скенер Elm 327 V 1.5 USB OBDII Автомобил Дијагностички Скенер Алатка

DEN 470.40
DEN 376.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка


Продавница Коментар&Купувачот Совети : Item CD-то ќе можеби лесно да се скршени во превозот начин,па ако CD-то не може да се' може да се чита,ве молиме контактирајте со нас за да ви испратиме линк за преземање ! Ве молиме затворете anti-virus програмер кога инсталирате софтвер,Инаку exe/zip/rar датотека ќе биде нападнат&delete.Ве молиме да земете лесно,софтвер на CD-то се безбедни за да ја вашиот компјутер. За нарачка, ако имате било каков проблем ,ве молиме слободно контактирајте со нас, прво,ние ќе се обидеме најдобро да се реши за вас .НЕ Остави Негативни повратни информации ,тоа не може да биде ревидирана откако ќе sumbit!
USB ELM327 :
OBD СКЕНИРАЊЕ е ново развиен безжична скенирање алатка. Тоа ги поддржува сите OBD-II протоколи
Автоматски
SAE J1850 PWM(41.6 Kbaud)
SAE J1850 VPW(10.4 Kbaud)
ISO9141-2(5 baud init,10.4 Kbaud)
ISO14230-4 KWP(5 baud init,10.4 Kbaud)
ISO14230-4 KWP(брзо init,10.4 Kbaud)
ISO15765-4 МОЖЕ да(11bit ID,500 Kbaud)
ISO15765-4 МОЖЕ да(29bit ID,500 Kbaud)
ISO15765-4 МОЖЕ да(11bit ID,250 Kbaud)
ISO15765-4 МОЖЕ да(29bit ID,250 Kbaud)
A. SAE J1939 МОЖЕ да(29bit ID,250*Kbaud)
Б. USER1 МОЖЕ да(11*малку ID,125*Kbaud)
В. USER2 МОЖЕ да(11*малку ID,50*kbaud)
default settings(корисникот прилагодливи)
Работи со сите OBD-II во согласност возила
Безжични (Bluetooth) 5~10 метри
Софтвер вклучени за Дланка, PDA,Мобилен
Софтвер вклучени за Windows PC
Софтвер вклучени за Windows паметен Телефон
ELM327 Функции :
Прочитајте дијагностички проблеми кодови, и генерички и производителот-специфични, и прикажување на нивните значење (над 3000 генерички код дефиниции во базата на податоци).
Јасно проблеми кодови и исклучување на МИЛИ ("Check Engine" светлина)
Прикажете тековната сензор податоци, вклучувајќи :
Моторот ВРТЕЖИ во минута
Пресметува Оптоварување Вредност
Coolant Температура
Гориво Систем Статус
Брзината На Возилото
Краток Рок Гориво Трим
1 Long Терминот Гориво Трим
Доза Цела Притисок
Времето Однапред
Внесувањето Воздух Температура
Проток На Воздух
Апсолутна Гас Позиција
Кислород сензор напони/поврзан краток рок гориво скратува
Гориво Систем статус
Гориво Притисок
Многу други.
Најновите V1.5 ELM327 USB Obd2 Авто Дијагностички Интерфејс Скенер Elm 327 V 1.5 USB OBDII Автомобил Дијагностички Скенер Алатка OBD-2 адаптер

Кон својствата

Тип На Објект:
Код Читатели & Алатки За Скенирање
Хардвер Верзија:
в1.5 elm327 usb
Бренд Име:
ylsfc
Јазик:
Англиски
Верзија На Софтвер:
V2.1 elm327 usb
Ажурирање На Софтвер:
No
Специјални Функции:
ELM327 USB
Име:
elm327 usb v1.5 obd2 скенер
протоколи :
elm327 usb интерфејс obdii obd2 дијагностички авто автомобил скенер
Карактеристики:
Elm327 usb автомобил obd-2 скенер алатка
Објект:
ELM327 OBD СКЕНИРАЊЕ НА USB
Квалитет:
elm327 obd2 usb висок квалитет
Материјал:
elm327 usb Пластични enbedded со хардвер
Features1:
ELM327 USB Интерфејс
Features2:
elm327 usb дијагностички кабел
Features3:
elm327 usb адаптер

Најдобри предлози во категоријата