.

.

Најдобар Квалитет NitroOBD2 Целосна Чип Тунинг Кутија За Benzine Дизел Автомобили Nitro OBD2 Plug&Вози OBDII Интерфејс Со Мало Поле

Најдобар Квалитет NitroOBD2 Целосна Чип Тунинг Кутија За Benzine Дизел Автомобили Nitro OBD2 Plug&Вози OBDII Интерфејс

DEN 153.12
DEN 133.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка

Како последица на тоа, го менува целиот вбризгување на мапата. Ако изберете Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус .
Nitro OBD2 дознава скриената моќ на вашиот автомобил. Ве молиме затворете anti-virus програмер кога инсталирате софтвер, Инаку exe/zip/rar датотека ќе биде нападнат &delete.
6 - Eco OBD2 ќе го препознае вашиот возило, и вашите возачки навики, по околу 200 км/150 километри возење и на тој начин Eco OBD2 ќе се прилагоди себе да одговара на вашиот автомобил совршено за поголема заштеда на гориво. Нема следење
информации кога парцела лево Кина. Ви благодариме за вашето разбирање. Дури и параметрите се различни за секоја возило,
не би можел да биде потребно да се направи дополнителна исправка.
Кога тоа вклучен во OBD2 конектор, Nitro OBD2 добива информации од автомобил компјутер ЕКИ. Nitro OBD2 Чип Тунинг Кутии се со висок квалитет. Можете да изберете препорачана Пошта Ако сакате да знаете следење на информации во странство.
OBD системи се дизајнирани да се следи извршувањето на некои од мотор главните компоненти вклучувајќи ги и оние кои се одговорни за контролирање на емисиите.
Nitro OBD2 Дизел : Црвена/Сино
Nitro OBD2 Benzine : Жолта/Зелена
Секој уред достапни за ЛПГ.
Remapping е трајна промена на вашиот автомобил.
- До 35% повеќе енергија
- До 25 % повеќе вртежен момент
Nitro OBD2 е многу лесен за употреба.
Приклучокот Nitro OBD2 во OBD2 конекторот на вашиот автомобил. Ова е скапо подесување и не можете да го отстраните.
Дали вашиот автомобил имаат OBD2 конектор?
On-Board Дијагностика, или "OBD," е компјутерски-базиран систем изграден во сите 1996 година и подоцна светло должност возила и камиони, како што се бара со Чист Воздух Акт Амандмани од 1990 година. Купувачот заштита на време : 60 дена, ве молиме да бидете трпеливи да се чека.
OBD2 нужно за автомобили :
- Се продаваат по јануари. (Не стартувате автомобилот)
4 - Притиснете го копчето за ресетирање на buttom за околу 5 сек. Да се свртиме назад кон автомобилот на оригиналните прилагодувања, само отстранете Nitro OBD2 од OBD2 конектор. И да се Сврти на моторот на. И пак палење за 30 секунди.
Nitro OBD2 не било промена на поставките трајно. Nitro OBD2 одговара на сите автомобил од година на 1996 година.
Ова е нашата Целосна Чип со Најдобар Квалитет :
100% Најдобар Квалитет Nitro OBD2 Целосна Чип Тунинг Кутија За Benzine Дизел Автомобили Nitro OBD2 Plug&Вози OBDII Интерфејс Со Мало Поле
Nitro OBD2 : Повеќе Моќност / Вртежен Момент Повеќе
Nitro OBD2 е Plug&Вози Подготвен уредот во функција на зголемување на ефикасноста на моторот.
Она што е Nitro OBD2 Чип Тунинг Кутија?
Nitro OBD2 е Чип Тунинг Кутија која може да биде вклучен во OBD2 конекторот на вашиот автомобил да се зголеми ефикасноста на вашиот автомобил. Nitro OBD2 ќе го препознае вашиот возило, и вашите возачки навики по околу 200 км/150 километри возење,
и тогаш Nitro OBD2 само се приспособува за да одговара на вашиот автомобил совршено.
Ако имате било каков проблем, ве молиме контактирајте со нас пред да се отвори случај, јас ќе се обидам моето најдобро да се реши тоа.
2 - Најди OBD2 конектор(*) во вашиот автомобил и да се Приклучиш во Eco OBD2
3 - Внесете го клучот во контакт и пресврт клучот за првата фаза. По објавувањето на buttom, само почекајте додека за 30-54 дик.
Answer : ___________________________ Note :
1. Nitro OBD2 не ја оштетува моторот и автомобилот компјутер ЕКИ или не предизвика негативни ефекти на автомобил фабрика поставување. Со добиените податоци од ЕКИ,
Nitro OBD2 го прилагодува зголеми притисокот, количеството на гориво, вбризгување на времето и притисок за да се зголеми ефикасноста на вашиот автомобил.
Nitro OBD2 дознава скриената моќ на вашиот автомобил.

Кон својствата

Тип На Објект:
Код Читатели & Алатки За Скенирање
Хардвер Верзија:
Најновата Верзија
Јазик:
Англиски
Верзија На Софтвер:
Најновата Верзија
Бренд Име:
Diagmall
Ажурирање На Софтвер:
Yes
Специјални Функции:
Nitro OBD2 За Benzine Автомобили
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
модели на автомобили:
За Benzine Дизел Автомобили
Карактеристика 2:
Nitro OBD2 ЕКУ Чип Тунинг Кутија
Тест:
Одлични
Гаранција:
3 Години
Карактеристики 1:
NitroOBD2 Benzine Автомобил Чип Тунинг Кутија
Функција:
15% Гориво Спаси
Автомобил Производител:
За Сите автомобили
квалитет:
100% Најдобар Квалитет Целосна Чип

Најдобри предлози во категоријата