.

.

сите сонце EM4808 Преносни Дигитални Влага Метар Дрво Влажност Тестер 7 движи Мерење Резолуција:1% Точност до 2%-5%

сите сонце EM4808 Преносни Дигитални Влага Метар Дрво Влажност Тестер 7 движи Мерење Резолуција:1% Точност до 2%-5%

DEN 1368.00
DEN 1094.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка


сите сонце EM4808 Преносни Дигитални Влага Метар Дрво
Влажност Тестер 7 движи Мерење Резолуција : 1%
Точност до 2% - 5%
Answer : ___________________________ Note :
Овој пакет не се вклучени батерии.
О therwise тоа нема да се добие преку сопствени.

> Оваа содржина е напреден тестер на мерење на влага c ontent на дрво, чија дебелина не е помалку од 20mm . > Тоа може да се извонредни со своите светлото LCD дисплеј, ниска моќност consumptoin, автоматско исклучување функција и лесен за читање . > Има 7 мерни опсези кои се наменети за различни видови на дрво . > Тоа е com пакт, лесен за носење и употреба. > Во заштитна маска, постои calibrator тестирање која може да се користи за да се утврди дали оваа точка е во добра состојба.
Светлото >>>
Исклучи автоматски околу 5 секунди подоцна
Автоматско исклучување >>>
Околу 30 секунди подоцна, кога во не-употребата
Исправката На Вредност >>>
Две металните контакти на заштитна маска.Допир на две стр облека за
контакти за исправката на вредноста.
7 Движи >>>
Таа има 7 мерни опсези,еден дрво видови можат да бидат измерени во
определен опсег.
Температурата тест >>>
На екранот се прикажува квалитетот на амбиентниот темп.
СПЕЦИФИКАЦИЈА >>>
Мерен опсег : 5 ~ 42%
Резолуција : 1%
Точност : ±2% за читање≤28%
±5% за читање>28%
Напојување : 9 V батерија (6 F22) (БЕЗ БАТЕРИЈА ВО ПАКЕТОТ)
Димензии(W×L×T) : 63×158×30 mm
Тежина : 135g (со батерија)

Кон својствата

Бренд Име:
сите сонцето
Со Светлото Или Не:
No
Дисплеј Тип:
Дигитални
Број На Модел На:
EM4808
DIY Материјали:
Дрво
Мерен Опсег :
5 ~ 42%
Резолуција:
1%
Димензии:
63*158*30 мм

Најдобри предлози во категоријата