.

.

Нови LCD Дигитален Термометар Hygrometer Влага Метар и Жичен Температура со Надворешен Сензор Бела

Нови LCD Дигитален Термометар Hygrometer Влага Метар и Жичен Температура со Надворешен Сензор Бела

DEN 252.48
Залиха
Достапно за вашата нарачка

Боја : бела; Внатрешна температура : -10 Град целзиусови степени ~ + 50 Град целзиусови степени (+ 14 Целзиусови ~ + 122 Фаренхајтови)
Надвор температура : -50 Град целзиусови степени ~ + 70 Град целзиусови степени (-58 Целзиусови ~ + 194 Фаренхајтови); КД внатрешни : 20% RH во однос ~ 90% RH
Кабел должина сензор : прибл. 90 cm/ 35.4 инчен
Производ Големина : 70 x 81 x 20 mm/ 2.8 x 3.2 x 0,8 инчи; Производ Тежина : 66g/ 2.32 оз
Материјал : пластика
Внатрешна/ надворешна се прикаже надвор температурата, влажноста на воздухот во внатрешноста.
Целзиусови степени/ Целзиусови Екранот термостат, прикажување на удобност.
Внатрешна и надворешна максимална и минимална температура, складирање функција.
Max/ min температура и влажност вредности се зачувуваат автоматски.
Со превозникот назад и да се држи до задниот магнетни, удобен за носење.
На сензорот за близина, на надворешните звучници може да бидат ставени надвор од куќата за да се измери температурата и интегриран сензор за истовремено мерење на температура.
Пакет Содржина : 1 x Термометар Дигитални LCD Hygrometer
1 x Упатство (англиски)
Answer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа. Мерењето е дозволено грешка е +/- 1-3cm.

Кон својствата

Бренд Име:
JAKEMY
DIY Материјали:
Металугрија

Најдобри предлози во категоријата