.

.

КТ-6821 pH Метар ORP Метар bifunctional квалитетот на водата тестер ph Пенкало тест Вода 2 in1 аквариум базен Пенкало тест

КТ-6821 pH Метар ORP Метар bifunctional квалитетот на водата тестер ph Пенкало тест Вода 2 in1 аквариум базен Пенкало тест

DEN 2880.00
DEN 2160.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка

На Метар ќе се исклучи автоматски ако не постои работа во 5 минути. Потоа притиснете CAL да се потврди режимот на чекање. Исчистите екранот, лесно ракување и точни резултати на тестот има добра цена. Технички Карактеристики : Мерен опсег 0.1 p H; ± 5m V Резолуција 0. Име на производ : КТ-6821-тип на p H (пен) p H метар и ORP како еден од инструментите 2. PH & ORP е најдобар избор тест. Притиснете го копчето за вклучување/ИСКЛУЧУВАЊЕ копче за 3 секунди, додека "p H"се прикаже на екранот. Потоа притиснете CAL да се потврди, и метар е подготвен да се тестира во тел режим. Притиснете ДРЖЕТЕ копче за да изберете "ORP"на екранот. Притиснете ЗА вклучување/ИСКЛУЧУВАЊЕ копче за да го вклучите Метар и исклучување.
* Враќање на фабрички стандардни
1. стандардниот режим е p H на владата по датумот на производство. Исклучете го метар за да го затворите режимот на чекање. 4, инструмент factory settings, стандардно е "p H" режим 5, инструментот има меморија функција, ре-подигање на инструмент ќе работат во последната мерка на владата (на Пример : последните ORP вредност е откриен, а потоа се претвори во LCD дисплеј или ORP мерење на чекање) p H мерење на владата : (Во багажникот државата) 1, притиснете "ON / OFF" копчето за околу 3 секунди, додека LCD дисплеј p H знаци; 2, а потоа, и потоа кликнете на "КАЛ" копче за да го потврдите, p H функција успешно го поставите; 3, кога инструмент влезе p H мерење на владата, нормално мерење на p H; ORP мерење на владата : ( во багажникот државата) 1, притиснете "ON / OFF" копчето за околу 3 секунди, додека LCD дисплеј p H знаци; 2, а потоа кликнете на "ЧЕКАЊЕ" копче за да изберете до ORP карактер; 3, и потоа, и потоа кликнете на "КАЛ" копче за да го потврдите, ORP функција успешно го поставите; 4. Таа може да собере, да се пресмета и да се компензира за сите параметри се мери РН вредноста и ORP вредност. Конечно, на инструмент во нормална p H вредност или ORP мерење на владата. Притиснете го копчето за вклучување/ИСКЛУЧУВАЊЕ копче за 3 секунди, додека "p H"се прикаже на екранот.
*Авто - Проверка на Функција (Извршување на функцијата автоматски по метар е на власт во секое време)
1. Притиснете ДРЖЕТЕ копче за да изберете "ЛЕР"на екранот.
* ORP Режим
1.18) 3 пакет бафер / set; ORP калибрација решение (не се вклучуваат); прирачник (на англиски и кинески manual )
ОПЕРАТИВНИ ИНСТРУКЦИИ
Се повлече од капа пред да го користите, не Вртете тоа!
*Копче за вклучување/ИСКЛУЧУВАЊЕ НА Функцијата
1.
* Режимот На Чекање
1.0 p H; ± 500m V Точност ± 0. Притиснете ЗАДРЖЕТЕ повторно за ослободување на чекање режим. Ниска потрошувачка на енергија, висока точност, широк мерен опсег, на electrode може да биде заменет.
* тел Режим
1. Притиснете го копчето за вклучување/ИСКЛУЧУВАЊЕ копче за 3 секунди, додека "p H"се прикаже на екранот. Инструмент влезе ORP мерење на владата, нормално ORP мерење светлото функција : (Во багажникот државата) 1, притиснете "ON / OFF" копчето за околу 3 секунди, додека LCD дисплеј p H знаци; 2, а потоа кликнете на "ЧЕКАЊЕ" копче за да изберете додека LCD дисплеј LED знаци; 3, проследено со допрете "КАЛ" да се потврди и да се отвори светлото функција успешно го поставите; Да го вклучите оваа функција, само по исклучување, а потоа подигнете. Стандардна конфигурација : p H (4. Ако го подигнете по 5 минути без било копче операција, на инструмент автоматски ќе се затвори; Инструмент self-тест функција (стандардно на секои време на инструментот е вклучен за да се изврши овој чекор) : 1, допрете го "ON / OFF" копчето за да се подигне, инструмент веднаш влегува во авто-тест на владата (full-дисплеј LCD); 2, потоа на LCD екранот ќе се покаже на тековната метар Модел : 6821; 3.

Кон својствата

Бренд Име:
Kedida
Дисплеј Тип:
Дигитални
Со Светлото Или Не:
Yes
Број На Модел На:
КТ-6821
Компактни димензии, мала тежина.:
Yes
Се изгради во сензор на температура, ATC (авто т:
Yes
pH 4.01, pH 6.86 и pH 9.18 стандард така:
Yes
Лесно да се промени на pH electrode:
Yes
Вода доказ и заштита:
Yes
Автоматско исклучување во 5 минути:
Yes
Тест Опсег:
0-14.0
LCD дисплеј со pH и temp. ИЛИ ORP на:
Yes
Напојување со СТРУЈА 1.5 V батерија (LR44, :
Yes

Најдобри предлози во категоријата