.

.

Малопродажната 1 парче 2# Нови Кристал Sable Четка Црна Акрилна Четка Kolinsky Sable за Дијамантски Четка

Малопродажната 1 парче 2 Нови Кристал Sable Четка Црна Акрилна Четка Kolinsky Sable за Дијамантски Четка

DEN 330.24
Залиха
Достапно за вашата нарачка

Малопродажната 1 парче 2# Нови Кристал Sable Четка Црна Акрилна Четка Kolinsky Sable за Дијамантски Четка
Спецификација :
Бренд
Boqian
1)Модел
BQ-SMJ028
2)Материјал
Метал се справи со сјај точки, kolinsky sable коса, бакар ferrule
3)Големина На Четката
големина #2, 1 Компјутер
4)Пакет
1pc / пвц цевка, 10pcs / opp внатрешна кеса
Детали За Производот :
Boqian Козметички е Кина е Број 1 производителот на ноктите уметност четки, сите наши четки мора да му биде судено од страна на професионални помине уметници пред да се промовираат на пазарот, па и нашите Boqian е четки се првиот избор за професионални и аматерски manicurist, Boqian е чест како "Најдобар Помине Четка Снабдувач" од страна на Ноктите Моден Магазин.
Фабриката Профил и конкурентна Предност :
Производство На Процесот :
Контрола На Квалитет :
Помине Уметност Четки' Одржување Општи Знаења
1. На сликарски четки може да се чисти со вода веднаш по сликарство со вода-базирани на пигментот,
но, ако тоа е долго време стврднување вода-базирани на пигментот или масло боја, тогаш мора да се користи четка почиста да се направи чисто.
2. Миењето на четки со посебни шминка почиста, а потоа цицање вода со сува крпа.
3. Обликувањето на четки за коса во идеална форма, стави рамно на сенка и воздух за сушење.
4. Не се исуши со удар фен, избегне влечење и сечење четки за коса.
5. Тоа нема да влијае на четки за користење ако постои Мала депилација феномен

Кон својствата

Тип На Објект:
Ноктите Четка
Материјал:
Метална рачка, 100% kolinsky коса
Бренд Име:
BQAN
Број На Модел На:
BQ-SMJ028
Големина:
#2
Место на Потекло:
Jiangxi, Кина (Копно)
is_customized:
Yes

Најдобри предлози во категоријата