.

.

Мали Конкретни Вибратор 35mm Стабилен Напон 800W Моторни Градежни Алатки Едноставно да се Справи со 35-1A

Мали Конкретни Вибратор 35mm Стабилен Напон 800W Моторни Градежни Алатки Едноставно да се Справи со 35-1A

DEN 1824.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка


Конкретни Вибратор 35mm Стабилен Напон 800 W Моторни Градежни Алатки Едноставно да се Справи со 35-1 A
Спецификации : Modle : 35-1 A Напон : 220v-230v Моќност : 800w Фреквенција : 2300 Брзина : 4500r/мин Цевка со дијаметар : 35mm Максимална амплитуда : 0.8 mm
Опис : Рачни Конкретни Вибратор, е еден вид на професионални изградба алатка машина, широко се користи во изградбата места. Лесно да се работи, електрични конкретни вибратор е од суштинско значење за изградба употреба, обезбедување на стабилност на објектите. Вибрира фрлаат конкретни тоа да се направи густа.Тој ќе одговара за двете градилиштата и дома. Како да го користите : Одржување и инспекција Пред секоја работа на машина сама по себе, се повлече електрична приклучокот. 1.Четки треба да се проверуваат периодично и топло надвор четки треба да се замени со текот на времето,по замена,ја испита,дали новите четки може да се движи слободно во четка носителот,да ги задржи на работа на мотор за 15 минути, за да одговара на контакт на четки и коментатори. 2.Задржи вентилација слотови исчистите од нечистотија , се чисти надвор од насобраната прашина и масло нечистотија периодично. 3.За време на нормална работа , ако нешто се случи ,напојување треба да се отсечени одеднаш и алатка треба да се проверува и поправа 4.Редовно ги испита сите монтажа завртки и да се осигури дека тие се правилно заострените, доколку некоја од завртки се олабави,Затегнете ги веднаш, неуспехот да се стори тоа може да резултира со телесни повреди 5.Не го изложувајте алатка за дожд , не користете електрични алатки во влажни или мокри локација ,да ги задржи на работа област добро осветлена не користете електрични алатки, каде што постои ризик да предизвика пожар или експлозија 6.Напомена : боја ќе ја испрати по случаен избор. Забелешка : Ако изберете "продавачот за испорака метод" , ние ќе организираме на пратката од страна на морето и испорака на вашиот најблизок морско пристаниште! Ако е така, кога пратката пристигнува на дестинација морско пристаниште, купувачот треба да се обрне на одредиштето порта трошоци (како што се терминал ракување со обвиненија, документи на податоци, складирање податоци, итн), даночни да се направи царинење и ги собереш на стоки. Ако изберете DHL / ARAMEX/ FEDEX,ИТН , и ние ќе се организира на пратката од страна на international express и тоа директно ќе испорака до вашата адреса ( од врата ДО ВРАТА УСЛУГА)! Ако е така, кога пратката стигнала, купувачот само треба да се обрне сопствени даночни или должност такса. Купувачите треба да ја испита пакет/стоката внимателно пред да го потпишете приемот на стоката. Ако постои каква било штета, ве молиме контактирајте со вашиот локален ARAMEX / DHL / Федекс да побарате жалби и барања ИЛИ ве молиме контактирајте со нас во рок од 24 часа.

Кон својствата

Бренд Име:
YunlinLi
Број На Модел На:
35-1A
DIY Материјали:
Електрични
Пакет:
Кутија
Тип:
конкретни вибратор
Примена:
конкретни вибратор
Напон:
220V
моќност:
800W
Дијаметар:
35mm
Максимална амплитуда:
0.8
Примена:
Електрични Алатка Во Собата, Конкретни Вибратор
Број на Парчиња:
1

Најдобри предлози во категоријата