.

.

Роуз Злато Една Ролна за 8cm 120m x/Многу DIY сандак Holographic Фолија Обичен Транспарентна Фолија за Топол Печат На Хартија или Пластика

Роуз Злато Една Ролна за 8cm 120m x/Многу DIY сандак Holographic Фолија Обичен Транспарентна Фолија за Топол Печат На Хартија

DEN 480.00
DEN 456.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка


Holographic Фолија Обичен Транспарентна Фолија за Топол Печат На Хартија или Пластика, 8cm 120m x/Многу DIY сандак
Ова важи и за печатење на сите типови на хартија, и погоден за дрво, молив, стиропор, ABS тешко пластика и OPP печатење на хартија, како и слики на етикетите на ознака, ПВЦ бизнис картичка, итн.
* 3.2" x 131 јарди (8см х 1200cm)/ролна
* Сребро 1/2"
* (внатрешен дијаметар 1.06"/2.7 см)
Ве молиме примерок за тестирање пред да се користи во производство.
Фолија
Топла Фолија Печат
Топлина Притиснете (Референца, не одговара за сите видови)
Не се работи со Laminator
Примена
температура
185-204 F
(85-95 Dgree)
356-365 F
(180-185 Degree)
Време
2-5 дик
18-22sec
Топла фолија печат
Тоа може да се користи за да се ембос хартија, фотографија, дрво, бизнис картичка, ПВЦ, акрилик итн.
Топлина притиснете
Тоа е лесен и привлечна сила за да ја користите кога декорација маици, тоа може да префрлувате да стандард plastisol и специјални влијае plastisol. Флеш и сјај на фолија го прави вашиот дизајн стојат во толпата.
Фолија се применува обоени страна нагоре и алуминиум изглед (досадна) страна надолу.
Според различни супстрати, корисниците треба да го совладате соработка на температура, притисок и брзина.
Пакет Се Вклучени :
1 тек на 8cm топла фолија печат

Кон својствата

Материјал:
Карбид
Број На Модел На:
8cmx120m
Тип:
Рака Алатка Делови
Бренд Име:
SPExpressDIY
is_customized:
Yes
Употреба:
Дома, DIY

Најдобри предлози во категоријата