.

.

FLUKE T5-1000 Електрични Дигитален Тестер multimeter на Напон, Континуитет и Струја

FLUKE T5-1000 Електрични Дигитален Тестер multimeter на Напон, Континуитет и Струја

DEN 7680.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка


FLUKE T5-1000 Електрични Дигитален Тестер multimeter на Напон, Континуитет и Струја
Производителот Спецификации :
На Fluke T5 Електрични Тестери нека провери напон, континуитет и тековната со една компактна алатка. Со T5, сите што треба да направите е да одберете volts, ohms, или сегашните и тестер не на одмор. Open Jaw™ тековната ви овозможува да го проверите тековниот до 100 A - без да се прекрши на коло. Нејзините тешки тест води stow уредно во задниот дел на тестер, што го прави лесно да се tote на T5 во вашиот алатка торбичка. Тест води прифати опционални додатоци како што се клипови и специјалност сонди.
Спецификација :
Континуитет beeper Прагот : на На , исклучување на> 400Ω
Volts индикатор ДОВЕДЕ на Прагот : Загарантирана од страна 30 V ac
Животната Средина Спецификации
Оперативен Температура : -10°C 50°C
Температура на чување : -30°C до 60°C
Влажност (Без Кондензација) :
0% до 95% (5°C до 30°C)
0% до 75% (30°C до 40°C)
0% 45% (40°C 50°C)
Прашина/отпорност на вода : да
Оперативен надморска Височина : 2000 метри max
Температурата Коефициент : 0.1 x (наведени точност)/степен C ( 28 °C)
Безбедност Спецификации
Overvoltage категорија
T5-600 : 600 V ac/dc, CAT III
T5-1000 : 1000 V ac/dc CATIII 600 V ac/dc, CAT IV
Агенцијата за Одобрување : UL, АДС, и VDE
Максимален напон : помеѓу било терминал и земјата земјата
Механички & Општи Спецификации
Големина : 30.5 x 51 x 203 mm
Тежина : 300g
Пакетот Вклучува :
1 x Fluke T5-600 Електрични Тестер
1 x Упатство
Превозот начини :
DHL/UPS/Федекс/EMS итн.
Брзо Да се Купи Ltd одлучи да се избере соодветна експрес сервис за нарачки.
Брзо Да се Купи Доо не е одговорен за сопствени даночни за било која цел.
Клиентите треба да се плати за сопствени надомест во секој случај.
Гаранција :
Брзо Да се Купи Ltd бидете сигурни дека објектот е сосема нов со оригиналниот пакет и нудат 1 година гаранција за квалитет.
Политика на враќање :
Ако сакате да се вратите на објектот, ве молиме контактирајте со нас за 14 дена првиот и осигурете се дека пакетот е он-отвори. Купувачот мора да плати за движење и назад испорака на трошоците и на сопствени надомест на секоја земја. Брзо Да се Купи Ltd ќе направи наплата за учество во рок од 24 часа по добивањето на тоа. Ова се враќа политика не влијае врз вашите законски права.
Брзо Да се Купи Ltd нема да преземе никаква одговорност доколку клиенти се обезбеди ред на превозот информациите кои како што се адреса, код или телефонски број итн.
Ве молиме имајте во предвид :
Pls провери и потврди на дел НЕ. и вашата апликација пред место поредок, можеме да го прифатиме враќање или рефундирање во рок од 14 дена за квалитет причина само, ви благодарам.
Профил На Компанијата :
Контакт со нас на :
Брзо Да Се Купи Ограничен
1207, Меѓународната Е-Трговија Индустриски Парк на Fu Tian, Shangmeilin, Futian округ, Шенжен, 518049, CN
Лице за контакт : кујна kairi шен
Телефон : +86 755 82546545-814 Мобилен : +86-13699798970
Trade Manager : cn1001786203 (fasttobuy-кујна kairi шен ) Skype : fasttobuyshirley Што е стан : +8613699798970

Кон својствата

Број На Модел На:
T5-1000
Тип:
Рака Алатка Делови

Најдобри предлози во категоријата