.

.

Freeshipping Висок Притисок На Воздухот Управувана Перач На Автомобили Опрема Пиштол Автомобил Перење Алатка Вода Пиштол Млазницата Sprayer

Freeshipping Висок Притисок На Воздухот Управувана Перач На Автомобили Опрема Пиштол Автомобил Перење Алатка Вода Пиштол Млазницата

DEN 1362.72
DEN 1281.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка

Висок Притисок На Воздухот Управувана Перач На Автомобили Опрема Пиштол Автомобил Перење Алатка Вода Пиштол Млазницата Sprayer
Функција :
Производот може ефикасно да се отстранат различните видови на дамки на површината на фланелен боксери ткаенина и кожа, мотор, гуми, центар, пластика, како и на површината на различни индустриски машини.
Мотоцикли, автомобили и тешки-должност камион.
Photocatalytic pretreatment спреј, алуминиум прозорец рамка.
Ролетни, екрани, тепих.
Хардвер ослободување агент, маснотии, чистење на непцата.
Микробранова печка, кујната објекти и разни видови на навивачите.
Трактори, земјоделски опрема и сместување на животните.
Автоматски канцеларија опрема ( печатач) алатка, играчки ( полнети играчки животни и фигури), кожени чевли, итн.
Други морски спорт и рекреација производи.
Процес На Чистење :
Потопи бел устата со вода, притиснете на активирањето да започнете со автоматско чистење и потоа да се исуши водата прокапница. Чувајте го во сува и вентилирани место без изложување на сончева светлина.
Поставете воздушниот компресор притисок во рамките на опсег од 6-9kg, остануваат поставување притисок на околу 8kg за да се постигне најдобар чистење ефект.
Користете неутрален детергент само.
Не-неутрален детергент не треба да се користи.
Особено, не органски растворувач, дури и ако тоа е неутрален, може да се користи како тоа содржи голема количина на лесно расиплива состојки.
Спецификации :
Име на производ : автомобил чистење sprayer
Материјал : алуминиум
Боја : бела
Големина : 320*200mm/12.60"*7.87"
Капацитет : 1000ml
Воздушниот притисок : 6-9kg
Пакетот вклучува : 1 x пиштол sprayer, 1 x четка
Забелешки :
А Со цел да се постигнат најдобри чистење ефект без оштетување на автомобилски делови, внимание треба да се обрне на следниве точки во употреба :
Б. Регулира детергент exuding волумен според големината и квалитетот на автомобилски ентериери и чисти во една насока.
В. Кога чистење на дамки на кожни седишта, како дамки се навлезе во внатрешноста молекуларна структура, ве молиме нежно чистење на кожа со посветен чистење на сунѓерот, кој донесува Германија нанотехношка и ги отстранува загадувачи менување на молекуларната, без да предизвика штета на кожа.


Кон својствата

DIY Материјали:
Водовод
Тип:
Други
Тип На Објект:
Перач На Автомобили
Материјал Тип:
Алуминиум
Име На Модел:
/

Најдобри предлози во категоријата