.

.

2 парчиња/број 6-24V 24V 12V да 5V USB Чекор Надолу Модул DC-DC Конвертор Телефонскиот Полнач за во Автомобил за Напојување на Модулот Ефикасност 97.5%

2 парчиња/број 6-24V 24V 12V да 5V USB Чекор Надолу Модул DC-DC Конвертор Телефонскиот Полнач за во Автомобил за Напојување

DEN 106.56
DEN 101.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка


Драг пријател,
ние ја прифати продажба на мало и на големо, добредојдовте да контактирате и со нашите сопствени servicer, ние внимателно ќе ги пресмета повеќето resonable цена за вас, ви благодариме.
6-24 V 24 V 12 V да 5 V USB Чекор Надолу Модул DC-DC Конвертор Телефонскиот Полнач за во Автомобил Напојување Modul
Карактеристики Нов главен чип направен во САД. Max излез тековната 3А, долго време се користи 2.1 A, доволно употреба. Нов дизајн, 3 цврста состојба керамички кондензатори (MLCC). Синхрони исправање, Висока ефикасност, 6.5 V до 5 V 0.7 може до 97.5%, 12 V да 5 V 1А може да се до 94%. Станот бакар inductor, подобрување на конверзија ефикасност Со излез overvoltage заштита. Постои 1.5 А осигурач, излез 5 V имаат 300 W ТЕЛЕВИЗОРИ цевка заштитете го вашиот USB уред. Со користење на најнова USB идентификација коло, совршено компатибилни со IPHONE, повеќето од Android телефони, IPAD итн. Висок квалитет на USB порт. Излезен напон индикатор (ЦРВЕНО). Внесување на текст со обратна поларитетот заштита диоди, нема да го оштети при влез поврзете неточни. Ултра-ниска статична струја 0.85 ма само. Не треба да додадете хируршка постапка кога сте поврзани на автомобил на батеријата, може да биде поврзан со автомобил запалка приклучок за кабелска или АКК напојување кабел. Модул Параметри Модул Својства : не-изолирани buck модул (ДОЛАР) синхрони исправање Влезен напон : DC 6-24 V Излезен напон : 5.1-5.2 V Излез тековната : 3А MAX Конверзија ефикасност : може до 97.5% (6.5 V чекор надолу за да 5 V 0.7 А) (по кратко обратна заштита и осигурувачи тест вредност) Switch фреквенција : 500 KHz Излез бран : 10m V околу (12 V да 5 V3 A) 20 МИЛИОНИ пропусен опсег Аутпут индикатор : Излезниот напон индикатор е црвена температурата на работа : Индустриски одделение (-40 Celsuis to + 85 Celsuis) (колку е повисока температурата, толку е помала излезната енергија) Излез overvoltage заштита : Да, текст 1.5 А осигурач, излез 5 V имаат 300 W ТЕЛЕВИЗОРИ цевка менгеме заштита. Полно оптоварување температура : 30 Celsuis Статична струја : 0.85 ма Оптоварување регулатива : ± 1% Напон Регулатива : ± 0.5% Динамичен одговор на ветер : 5% 200u S Излез краток спој заштита : Да, но, ве молам не правете краток спој за долго време Текст обратна поларитетот заштита : Да, постои и обратна поларитетот заштита диоди режим на Конекција : Заварување на Текст режим : Заварување Излез на владата : НАС

Кон својствата

Тип:
Регулатор На Напон
is_customized:
Yes
Напон:
6-24V 24V 12V да 5V USB Чекор Надолу Модул DC-DC
Бренд Име:
ЕК Купување
Број На Модел На:
6-24V 24V 12V да 5V USB Чекор Надолу Модул DC-DC Конвертор
Моќ Дисипација:
DC-DC Конвертор Телефонскиот Полнач за во Автомобил за Напојување на Модулот
Состојба:
Нови
Примена:
DC-DC Конвертор Телефонскиот Полнач за во Автомобил за Напојување на Модулот

Најдобри предлози во категоријата