.

.

1PCS Cortex-М3 STM32F103c8t6 STM32 Главниот Одбор Мини Развој Одбор

1PCS Cortex-М3 STM32F103c8t6 STM32 Главниот Одбор Мини Развој Одбор

DEN 408.00
DEN 343.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка

1 PCS Cortex-М3 STM32 F103c8t6 STM32 Главниот Одбор Мини Развој Одбор
Опис :
1.STM32 F103 C8 T6 чип на одборот
2.Одборот JTAG порта и копчето за ресетирање
3 . Одборот 32.768 KHZ и 8 MHZ кристално
4.Со 5 V 3.3 V чип AMS1117-3.3
5.Со група на UART сериски порт интерфејс
6.Сите I/O сите води, и mark I/O име
7.На одборот Мини USB интерфејс, може да се даде табла за напојување и USB комуникација
8.Одбор големина 52.1 (mm) x35.5 (mm)

Кон својствата

Бренд Име:
ARTOU
Тип:
Логиката Идентичен
Состојба:
Нови
Примена:
компјутер
Напон:
3v
Температурата На Работа:
Стандард
Број На Модел На:
STM32F103C8T6
is_customized:
Yes

Најдобри предлози во категоријата