.

.

4 Канал DC 5V Реле Модул со Optocoupler за Arduino УНО

4 Канал DC 5V Реле Модул со Optocoupler за Arduino УНО

DEN 201.60
Залиха
Достапно за вашата нарачка


4 Канал DC 5 V Реле Модул со Optocoupler за Arduino УНО Опис на Производот 4-канал реле излезни модули, реле излез контакти 250 A 10 A.
Текст IN1, IN2, IN3, IN4, сигнал линија НИСКО ефективни.
VCC, GND моќност, може да реле посебна напојување реле моќност на JD-VCC.
Употреба :
1, поддршка на сите MCU контрола.
2, индустрискиот сектор;
3, САЛАДИН контрола;
4, smart home контрола;

Кон својствата

Тип:
Регулатор На Напон
Примена:
компјутер
Состојба:
Нови

Најдобри предлози во категоријата