.

.

Бесплатен превозот 1pcs/многу ТФ-Картичка У Диск Мини MP3 Player Аудио Глас Модул Одбор За Arduino DFPlay трговија на Големо DFPlayer

Бесплатен превозот 1pcs/многу ТФ-Картичка У Диск Мини MP3 Player Аудио Глас Модул Одбор За Arduino DFPlay трговија на Големо

DEN 138.24
DEN 118.00
Залиха
Достапно за вашата нарачкаКарактеристики :
100% Сосема нов и висок квалитет!!
Ова е компактно и евтина MP3 модул може да биде поврзан директно до говорникот. Модул со батерија за напојување, претседателот на тастатурата може да се користи сам, или преку сериски порт контрола, како и за Arduino ООН или било микро-контролор со сериски порт модул. Модулот себе совршено интегрирана хардверска декодира MP3, WAV, WMA е. Додека на софтвер го поддржува ТФ-картичка возачот за поддршка на FAT16, FAT32 датотечен систем. Може да се направи со едноставни сериски команда да се репродуцира наведени музика, како и како да се игра на музика и други функции, без досадни ниско ниво, лесен за употреба, стабилен и сигурен.
Спецификации :
1. поддржува земање стапки (KHz) : 8/11.025/12/16/22.05/24/32/44.1/48
2. 24-битен DAC излезниот, динамички опсег поддршка : 90d B, SNR поддршка : 85d B
3. целосно го поддржува FAT16, FAT32 датотечен систем, максимална поддршка 32 G ТФ-картичка, У диск поддршка на 32 G, 64 M бајти за NORFLASH
4. различни контрола режими се достапни. IO контрола на владата, сериски режим, АД копче за контрола на владата
5. на емитува јазик места функција, можете да ја паузирате позадина музика пуштена. Рекламирање заврши игра назад позадина звук за да продолжите
6. аудио податоците се подредени по папка, поддржува до 100 папки, папки може да ги доделите на секој 255 Песни
7. 30 ниво прилагодливи волумен, прилагодливи EQ 6
Примена
1, навигација со автомобил глас емитува
2, патен транспорт инспектори, патарина глас го поттикнува
3, железничката станица, автобуска станица глас го поттикнува безбедносната проверка
4, електрична енергија, телекомуникации, финансиски операционата сала глас го поттикнува
5, возилото во или надвор од каналот, за да се потврди глас го поттикнува
6, гранична контрола канал глас го поттикнува **
7, мулти-канал гласовен аларм или гласовното водство опрема за работа
8, електрични посета автобус безбедност, со гласовни известувања
9, електрична и механичка опрема неуспех алармот
10, пожар глас го поттикнува
11, автоматски радиодифузија опрема, редовно емитување

Кон својствата

Бренд Име:
HUABAN
Излез:
Дигитален Сензор
Тип:
Магнетен Сензор
Материјал:
Мешавина
Број На Модел На:
ТФ-Картичка У Диск Мини MP3 Player Аудио Глас Модул
Употреба:
Притисок Сензор
Теорија:
Тековната Сензор
is_customized:
Yes

Најдобри предлози во категоријата