.

.

Chrimas Дрвја LED DIY Комплет Професионални Црвена Зелена LED Блиц Circui

Chrimas Дрвја LED DIY Комплет Професионални Црвена Зелена LED Блиц Circui

DEN 169.92
DEN 161.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка

100% сосема нов и висок квалитет
Опис На Производот :
Ова коло е составена од 16 парчиња ЛЕР (емитуваат светлина диоди). На 16pcs LED поделени во четири групи, и секоја група има различни трепка фреквенции, кога на четири групи флеш заедно. Оваа точка изгледа како малку Божиќ дрво. колото се напојува со 9 V батерија.
Предности :
Ова коло е едноставна и практична, ниска потрошувачка на енергија.Таа користи интегрирани кола за возење : помалку
делови , и линија е едноставен и лесно да се разбере.
Надворешните инсталации за полнење : со pluggable приклучок за лесна замена на делови, во секое време и придонесуваат коло за дебагирање. Исто така ни овозможува да се продлабочи нашето разбирање на принципите на колото во дебагирање процес.
Оваа линија е во форма на осцилација коло од циклусот генерирани од страна на следниве принципи :
-по првата бесплатно, на capacitor Ц1 & C4 полнењето е завршено.
-кондензатори C2 & C3 ќе продолжи да ја полните.
-кога транзистори Q1 & Q4 е вклучен во исто време, тоа испуштањето на capacitor Ц1 & C4.
-кондензатори C2 & C3 е целосно наполнета, транзистори Q1 & Q4 ќе биде затворање, додека, исто така, полнење на capacitor Ц1 & C4 повторно.
-transistors Q2 & Q3 е вклучен додека capacitor C2 & C3 ќе биде испразнета.
-По аналогија, блицот на брзина е осцилација фреквенција, и фреквенцијата се одредува од страна на отпорник R & capacitance C вредности.
Suite : PCB кола, батерија кутија компоненти. (Без батерии)
Ако ви треба настава, контактирајте ме, јас ќе ви испратиме податоци за да даунлоадирате линк~
Одбор Големина : 70mm*110mm
ВЕ МОЛИМЕ ДА СЕ КУПИ СО ДОВЕРБА
НОВ, ДОБАР КВАЛИТЕТ, ОРИГИНАЛНИОТ ПАКЕТ ГОЛЕМА ПРОДАВНИЦА И НАЈНИСКА ЦЕНА НЕ-ПРАШАЊЕ-НАДОМЕСТОК , ЗА ГОЛЕМА КОЛИЧИНА ,ДА ПОНУДИ ПОДОБРА ЦЕНА, СО ОРИГИНАЛНО ПАКУВАЊЕ(РОЛНА ЛЕНТА/TUBE/ЛЕНТА)
започнете
крајот

Кон својствата

Тип:
Регулатор На Напон
Состојба:
Нови
Тип:
Electronice модули
Conditon:
НОВИ, ТЕСТИРАНИ
MPN:
не

Најдобри предлози во категоријата