.

.

5pcs Drv8825 3d Печатач Делови Stepstick Stepper Моторни Возачот Reprap 4 PCB Одбор со Heatsink го замени A4988

5pcs Drv8825 3d Печатач Делови Stepstick Stepper Моторни Возачот Reprap 4 PCB Одбор со Heatsink го замени A4988

DEN 417.12
Залиха
Достапно за вашата нарачка

Drv8825 3d Печатач Делови Stepstick Stepper Моторни Возачот Reprap 4 PCB Одбор со Heatsink го замени A4988 Краток вовед
На DRV8825 stepper моторни возачот превозникот одбор TI DRV8825 микро биполарно stepper мотор е чекор напред. Предметов има pinout и интерфејс со нашите A4988 stepper моторни возачот превозникот е речиси ист, па може да се користи како подобри перформанси на pull-down мени одбор замена во многу апликации. DRV8825 се одликува со прилагодливи тековната ограничување, прекуструјна и overtemperature заштита, шест микро-резолуција (долу 1/32-чекор). Таа користи 8.2 - 45 V, може да обезбеди до околу 1,5 по фаза нема топлина мијалник или принудени проток на воздух (номинална до 2.2 по обем доволен за дополнително ладење).
Производ Карактеристики
1. едноставни чекори и насока контрола интерфејс
2. шест различни чекори резолуции : целосна чекор, половина чекор, 1/4-step1/8-step1/16-чекор, 1/32-чекор
3.МОЖЕ да интерфејс директно со 3.3 V и 5 V системи
4. Над-температура на топлинска исклучување, прекуструјна исклучување, undervoltage lockout
5.краток за да земјата краток спој заштита оптоварување
6.4 Слој 2 мл бакар ПХБ, со цел да се зголеми на топлина дисипација
7. изложени лемење земјата под дното на возачот IC на печатени коло подлога
8. модул големина, pin и интерфејс за појавување на A4988 stepper моторни возачот оператори во многу начини
9. прилагодливи тековната контрола ви овозможува да поставите potentiometer, кој ви овозможува да го користите stepper мотор е оценет напон или повеќе, со цел да се постигне повисока стапка на максимална излезна струја чекор
10. Интелигентни сечкање контрола автоматски го одбира точни тековната распаѓање на владата (брзо расипување или бавно распаѓање)
11. Максимум 45 V напон
12. вграден регулатор на напон (потреба за било каков надворешен логика напон)

Кон својствата

is_customized:
Yes
Тип:
Регулатор На Напон
Бренд Име:
Вашиот Цие
Број На Модел На:
DRV8825
Состојба:
Нови
Тип:
DRV8825
Type1:
возачот модул

Најдобри предлози во категоријата