.

.

Нано 3.0 контролер компатибилен со нано CH340 USB драјвер со КАБЕЛ НАНО V3.0

Нано 3.0 контролер компатибилен со нано CH340 USB драјвер со КАБЕЛ НАНО V3.0

DEN 138.24
Залиха
Достапно за вашата нарачка


Измени Ft232 RL да CH340 G, овој модул може да се користи за Windows 8, Windows 8.1, Windows систем. Windows 7 или повеќе системи, мрежи, системот може автоматски да пребарувате возачот, без корисникот преземете возачот.
Технички параметри :
1. 12 D2 - D13 дигитален влез/излез пристаниште.
2. 8 аналогни текст порта A0 - A7.
3. 1 за да го TTL ниво сериски порт за да испраќате и примате порта RX/TX.
4. 6 PWM порта, Д3, D5, D6, D9, D10, D11.
5. Користење на Atmel Atmega328 P - АУ микро-контролор.
6. Поддршка USB преземете и напојување.
7. Поддршка надворешни 3.3 V до 12 V dc напојување.
8. Поддршка за литиум батерии и 9 v батерии.
9. Подршка на интернет провајдер download.

Кон својствата

Бренд Име:
Megmoki
Тип:
Логиката Идентичен
Состојба:
Нови

Најдобри предлози во категоријата