.

.

TASP 10 парчиња 20mm Дијамант Сечење Ротациони Диск Алатки Додатоци Сет со Mandrel 3.2 mm

TASP 10 парчиња 20mm Дијамант Сечење Ротациони Диск Алатки Додатоци Сет со Mandrel 3.2 mm

DEN 283.20
Залиха
Достапно за вашата нарачка


10pc 20mm Дијамант Сечење Ротациони Диск Алатки Додатоци во Собата Може да се користи за да се намали дрво, стакло, пластика, метал, мермер, ѕидарија, камен, бетон,и fiberglass. Материјал : Дијамант позлатен челик Mandrel дијаметар : 3.2 mm Диск дијаметар : 20mm Дебелина : 0.6 mm Ронки : 60 Макс Брзина : 20,000 RPM ПАКЕТ се ВКЛУЧЕНИ : 10 x 20mm Дијамант Сечење Дискови 2 x 3.2 mm Shanks ЗАБЕЛЕШКА : ве Молиме додадете вода за coolant кога го користите дијамант tools.

Кон својствата

Ронки:
60 ронки
Големина:
20mm
Број На Модел На:
MMD001A3 дијамант сечење и тркала
Бренд Име:
TASP
DIY Материјали:
Облицовка
is_customized:
Yes
Тип:
Абразивни Диск
Име:
дијамант сечење диск

Најдобри предлози во категоријата